S originální ochrannou plachtou bude váš Ford Mustang jako v bavlnce

S originální ochrannou plachtou bude váš Ford Mustang jako v bavlnce

Henry Ford kdysi prohlásil, že ideální muž je ten, který se svou ženou zachází tak jako s novým autem. Citát ponecháme bez komentáře, protože manželské poradenství fakt není naše parketa. Pokud se vám ovšem v garáži skví auto (a vlastně to vůbec nemusí být leštěnka s maximálně trojciferným kilometrickým nájezdem), kterému chcete dopřát fajnovou péči, jeden tip bychom měli. Je jím speciální ochranná plachta.

Plachty proti kroupám, prachu a nečistotám

Kdosi kdysi řekl, že v boji s prachem může člověk maximálně remizovat, a to ještě jen na chvíli. No, jak se to vezme. Zatímco v domácnostech nám opravdu nezbývá nic jiného, než jednou za čas vzít hadru a mop, auto dokážeme ochránit velice efektivně pomocí krycích plachet. Jistě, prach se usadí na nich. Náš milovaný plechový člen rodiny, klidně třeba takový Ford Mustang GT, ale zůstane v plné kráse a neposkvrněn. Z plachty navíc prach a nečistoty smyjete během chviličky mokrým hadrem.

Vybíráme krycí plachtu

Na trhu existuje velké množství ochranných plachet. Interiérové jsou navrženy především pro použití v garážích, v showroomech autosalonů a na dalších zastřešených místech. Exteriérové plachty pak lze bez obav a dlouhodobě využívat třeba při parkování na ulici. Venkovní plachty chrání váš vůz před působením povětrnostních vlivů – vlhkosti způsobující korozi, slunečního svitu, důsledkem něhož dochází k blednutí laku, kroupám a v omezené míře i třeba menším padajícím větvím při bouřce. A pokud máte pocit, že na váš všichni a především pak městské ptactvo tentonc, pomůže plachta i v tomto případě.

Lze koupit plachty univerzální, resp. určené pro konkrétní typ auta (např. velká SUV, kombíky, menší městské vozy apod.), a také plachty navržené přímo pro konkrétní značku a model. Příkladem druhé kategorie může být vysoce kvalitní plachta určená pro poslední generaci Fordu Mustang, na které naleznete také vyobrazení cválajícího koně, tolik symbolického pro slavný pony car.

Všeobecně doporučujeme spíše volit ochranné plachty pro konkrétní model. Máte totiž jistotu, že výrobek nejen perfektně padne, ale navíc bude jeho nasazení hračka.

K dostání jsou také reflexní ochranné plachty a plachty se zipem

Pokud víte, že se do zakrytého vozidla budete tu a tam potřebovat dostat, jsou na trhu plachty s postranním zipem. Podobně jako třeba do stanu se tak budete moci dostat dveřmi řidiče do kabiny. Ty z vás, kteří parkují na rušné ulici, pak možná zaujmou ochranné plachty s reflexními prvky, které na zaplachtované vozidlo upozorní ostatní řidiče (např. při parkování).

Facebook diskuze

Napsal | 2019-06-14T13:53:02+00:00 14. června , 2019|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Nezařazené, Technologie, Vše, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S originální ochrannou plachtou bude váš Ford Mustang jako v bavlnce