Špičkový výfukový systém REMUS poskytne vašemu Fordu Mustang ještě sportovnější zvuk

Špičkový výfukový systém REMUS poskytne vašemu Fordu Mustang ještě sportovnější zvuk

Pokud přemýšlíte, jak dále vylepšit svůj Ford Mustang, existuje řada možností. Můžete svůj stávající vůz prodat a nechat si místo něj dovézt některý z nádherných exemplářů z dílny Shelby American či Roush, případně se odhodlat ke koupit verze Bullitt inspirované legendárním filmem Bullittův případ se Stevem McQueenem. Podstatně méně radikálním řešením je pak upgrade vašeho (sériového) Mustangu, resp. jeho vybraných komponentů. Začít můžete třeba u výfukového systému.

REMUS patří mezi trendsettery v oblasti sportovních výfukových systémů

Primárním úkolem každého výfukového systému je odvádět zplodiny, které vznikají při spalování paliva. Na trhu narazíme na mnoho výrobců a mnoho typů těchto systémů s tím, že se liší kvalitou, zpracováním a také účelem. Všeobecně vzato platí, že jsou sériové (tj. automobilkou dodávané) výfukové systémy (a komponenty vůbec) navrženy tak, aby nabídly co možná nejlepší kombinaci vlastností, kterou ocení co možná největší množství zákazníků. Běžně se stává, že by např. 5 % klientely uvítalo ještě syrovější a sportovnější zvuk, zatímco zbylých 95 % už by se nad takovým řešením pohoršovalo, příp. by už nebyli ochotní si za něj připlatit. Je nicméně skvělé, že pokud se člověk řadí do první minoritní skupiny, existují firmy jako REMUS, které nabízejí atraktivní řešení.

REMUS představuje renomovaného dodavatele nerezových výfukových systémů pro osobní auta i motorky. Vynikají precizním zpracováním, dlouhou trvanlivostí a také skvělým zvukem. REMUS dodává i speciální výfukové systémy určené pro závodní vozy. Většina produktů je nicméně homologovaná pro běžný provoz podle příslušné certifikace ECE-R Evropské komise. Nemusíte se tak bát na STK či při silniční kontrole doma, ani v zahraničí. Výfukové systémy jsou zhotoveny z prvotřídní nerez oceli (typ T304) a některé z nich částečně také z titanu či hliníku, čímž dochází k podstatnému snížení jejich hmotnosti. Příjemným plusem je také nepatrné zvýšení výkonu díky optimálnějšího odvodu zplodin. Plechy jsou řezány pomocí laseru, který zajistí absolutní přesnost.

Kromě výfukových systémů je REMUS také dodavatelem produktů Powerizer a Responder. Zatímco prvně jmenovaný optimalizuje průběh točivého momentu, díky čemuž vozidlo lépe akceleruje (nedochází k úpravě software!), Responder zrychluje odezvu na sešlápnutí plynového pedálu.

REMUS nabízí řešení i pro další modely Ford

Kromě majitelů ikonického pony caru mohou svůj vůz (a s ním i sebe) hýčkat také majitelé dalších modelů s modrým oválem ve znaku. Např. pro Ford Focus s rokem výroby 09/2014-2019 si u REMUSu připravili speciální výfukový systém z nerez oceli s dvojitou chromovanou koncovkou výfuku. Jde o tzv. typ cat-back, tedy systém určený k montáži za katalyzátor. Průměr výfuku je 115 mm. Kromě typu cat-back nabízí renomovaná rakouská firma také typy axle-back (od nápravy dozadu) a turbo-back (od turba dozadu).

Ať už si zvolíte jakoukoliv alternativu, můžete se těšit na prémiový produkt od rakouských nadšenců. Ti se ve světě sportovních výfukových systémů pohybují už od roku 1990 a vypracovali se do subjektu, který pravidelně dostává objednávky od firem jako Porsche či Mercedes AMG.

Produkty REMUS je možné kombinovat. Lze si tedy do vozu nainstalovat např. prémiový výfukový systém v kombinaci s produkty Powerizer a Responder.

Facebook diskuze

Napsal | 2019-05-17T12:55:21+00:00 17. května , 2019|Kategorie: Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Vše, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Špičkový výfukový systém REMUS poskytne vašemu Fordu Mustang ještě sportovnější zvuk