Na prodej byla speciálně upravená obytná dodávka Ford E350 se saunapřívěsem

Na prodej byla speciálně upravená obytná dodávka Ford E350 se saunapřívěsem

Na inzertním portále Craigslist se nedávno objevil opravdu unikátní kousek. Šlo o zářivě zelený Ford E350 (přestavěný do obytné off-road úpravy), za který byl zapřažený přívěs s plně funkční dřevem vykládanou saunou. Lokací soupravy bylo aljašské Anchorage s tím, že cena byla stanovena na 95 000 dolarů.

Ford E350, jak ho neznáme

Fordy třídy E u nás moc známé nejsou. V Americe ale jde o užitkovou klasiku podobně jako v Evropě model Transit. A funkcí, které vůz umí zastat, je skutečně řada. Mezi ty méně typické patří úpravy na obytné dodávky – tzv. camper vany. To je případ i zeleného plechového exota, který nedávno zamířil na Craigslist. Šlo o dodávku, která absolvovala off-roadovou konverzi u společnosti Quigley. Výsledkem bylo, mimo jiné, výrazné zvýšení podvozku, obutí do 32palcových terénních pneumatik, instalace hliníkových nárazníků a samozřejmě hromady přídavných světel. A co víc, vůz byl přepracován tak, aby mohl táhnout off-road přívěs ukrývající plně funkční dřevem vyhřívanou saunu. Samozřejmě nechybí propan-butanové hořáky, lednice, tekoucí voda a kopec dalších výdobytků pro důstojný život v divočině na čtyřech kolech.

Charakteristická je také zvednutá střecha vozu, která zvětšuje celkový obytný prostor. Srdcem vozu byl 19 let starý 7,3litrový naftový osmiválec PowerStroke s nájezdem 400 000 km.

Na počátku byl přívěs od GM, na konci vauna

Prodávající vypečené soupravy zadní část své kreace označuje jako vauna, což je kombinace slov “van” a “sauna”. A vskutku. Ihned poté, co vezmeme za kliku, uvidíme cedarový interiér a plně funkční kamna Dwarf 4KW. Doslova epický je komín vyvedený z přední stěny přívěsu. Třešničkou na dortu je scenérie hor vypálená do dřeva na stěně.

Ale poetiku stranou. Prodávající za svoji chloubu žádal 95 000 dolarů (asi 2,3 milionu korun), což za téměř 20 let starý vůz se 400 000 km “na hrbu” není málo. Za stejnou cenu v USA koupíme tři nové dobře vybavené Mustangy. Ale ta svoboda, kterou kupující získává, ta je k nezaplacení.

Schválně, šli byste do toho?

Facebook diskuze

Napsal | 2019-01-08T16:45:53+00:00 2. února , 2019|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na prodej byla speciálně upravená obytná dodávka Ford E350 se saunapřívěsem