Představujeme nový policejní Ford Explorer

Představujeme nový policejní Ford Explorer

Až pojedete v létě na výlet za velkou louži a půjčíte si tu auto, nohu z plynu! Jinak vám hrozí dostaveníčko s novým plechovým přírůstkem do flotily americké policie, kterým je vůz pojmenovaný 2020 Ford Police Interceptor Utility. Jde o SUV založené na nové generaci Fordu Explorer, která debutovala na letošním Autosalonu v Detroitu.

Tři možnosti pohonu pro úsporu peněz daňových poplatníků

Američtí strážci zákona si budou moci vybrat ze tří pohonných soustav. Základem bude hybridní systém využívající 3,3litrového šestiválce, jehož spotřeba má ve srovnání se stávajícím 3,7l agregátem klesnout o 41 %. Alternativou bude také nehybridní systém s totožným motorem. Pro policejní sbory obzvláště náročné na výkon si Ford připravil dvojitě přeplňovaný třílitrový šestiválec. Výkon bude ve všech verzích na kola posílat desetistupňový automat. Aby se před policisty kriminální živly neukryli třeba do lesů, nabídne policejní Explorer pohon všech kol.

Vůz již před pár měsíci otestovala michiganská policie. Verdiktem bylo, že jde o policejní SUV s nejpřesvědčivějšími jízdními vlastnostmi v historii. Dlužno v této souvislosti dodat, že část vozového parku americké policie aktuálně využívá vozy s V8 pod kapotou.

Technologie pro boj s kriminalitou

Nový Interceptor Utility oplývá technologiemi, jejichž účelem je pomáhat strážcům zákona a chránit je před hrozbami. Jsou tu speciální senzory, které monitorují dění kolem vozu v úhlu 270°. Nechybí zpětná kamera, stahovací okna či třeba digitální přístrojový štít s funkcí lokalizace hrozby. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a asistenční systémy, které najdeme i v běžných vozech Ford – detekce chodců, předkolizní asistent apod.

Věrné svojí funkci jsou extraodolné potahy sedadel. Sedačky jsou navíc navrženy tak, aby se do nich policistům snadno usedalo i tehdy, jsou-li během služby plně vyzbrojeni. Určitým úpravám dostál i podvozek. Auto dokáže odolat nárazu na 20cm obrubník, snadno překonává např. i tramvajové ostrůvky a podobné překážky.

Ke strážcům zákonu se první exempláře dostanou v létě tohoto roku.

Facebook diskuze

Napsal | 2019-01-07T16:09:37+00:00 28. ledna , 2019|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Představujeme nový policejní Ford Explorer