Nový Ford Transit dostal výkonné LED světlo. Usnadní práci za tmavých zimních dnů

Nový Ford Transit dostal výkonné LED světlo. Usnadní práci za tmavých zimních dnů

Řemeslníci pracující v terénu to dobře znají. V období nejdelší noci a nejkratšího dne jsou v Česku často velmi špatné světelné podmínky. Práci, kterou by člověk za světla udělal u auta, si tak musí složitě nosit domů. A to leckdy znamená i nutnost přenášet nářadí a vybavení. Pokud je toto i váš úděl během zimních měsíců, máme dobrou zprávu. Nový Ford Transit přijíždí s výkonným a úsporným LED světlem, které výrazně usnadní práci v prostoru zadních dveří za špatných světelných podmínek.

Automatické vypínání

LED svítidlo instalované přímo nad dveřmi od nákladového prostoru vyniká vysokým výkonem. Zároveň se ale nemusíte bát o kondici vaší autobaterie. Světlo je úsporné. Navíc se při poklesu napětí v autobaterii samo vypíná, takže se nemusíte strachovat, že pak nenastartujete. LED pomocník se zapíná pomocí tlačítka na dveřích od nákladového prostoru a umožní vám na zadní lavici, případně za zádí vozu pracovat i dlouho po setmění. Pokud světlo nezhasnete a odjedete, nevadí. I v tomto případě dojde k jeho automatického vypnutí.

Jednoduchá vychytávka, kterou Ford reaguje na tužby klientů

Člověk občas žasne, jak málo dokáže popasovat uživatelskou zkušenost s výrobkem – autem nevyjímaje – na jinou úroveň. U nového Transitu, který zamíří na evropský trh v půlce příštího roku, Ford pečlivě naslouchal zpětné vazbě od řemeslníků, z nichž řada má v zimním období hlavní sezonu. Typickým příkladem mohou být instalatéři a topenáři, kteří musí v mrazivých a temných podmínkách řešit podstatně více případů (např. popraskaného potrubí a nefunkčních systémů vytápění) než v létě.

Obzvláště relevantní je pak LED svítidlo v severských oblastech, kde je slunečního svitu v zimě ještě o poznání méně než třeba ve střední Evropě. Jen pro ilustraci: v Barceloně je rozdíl mezi nejkratším a nejdelším dnem asi 6 hodin, v Mnichově to je zhruba 8 hodin a v Londýně už téměř 9 hodin. A to není vše. Ve Skandinávii v zimě sluníčko vychází až třeba v 9:30 a zapadá před 14. hodinou, což pro podstatnou část místních znamená nutnost pracovat za tmy.

Užitkový, ale pohodlný vůz, která nepostrádá asistenční systémy

Aby byl život o něco méně stresující, než je nezbytné, se u nového Transitu stará také parkovací kamera, aktivní parkovací asistent, systém varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa (Cross Traffic Alert) a další. Přepracované jsou také pohonné systémy, které oproti stávající generaci ušetří až 7 % procent paliva. Nechybí ani hybridní verze. Konektivitu zajišťuje FordPass Connect.

Facebook diskuze

Napsal | 2019-01-02T16:15:46+00:00 25. ledna , 2019|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nový Ford Transit dostal výkonné LED světlo. Usnadní práci za tmavých zimních dnů