Ford Mustang RTR a Mustang pro NASCAR Series driftují. Za volantem sedí Joey Logano a Vaughn Gittin Jr.

Ford Mustang RTR a Mustang pro NASCAR Series driftují. Za volantem sedí Joey Logano a Vaughn Gittin Jr.

Milovníci defenzivní jízdy a zasmušilí ekologové, dále nečtěte. Zbytečně by se vám zvýšil tlak. Dostaveníčko si totiž daly dvě personality současného motorsportu – profesionální drifter a bavič Vaughn Gittin Jr. a NASCAR závodník Joey Logano. Výsledkem byla strhující podívaná a doutnající pneumatiky.

Kenu Blockovi roste konkurence

Patent na skopičiny za volantem vozů Ford má už docela dlouho Ken Block. Ten sice své žezlo stále drží. Řádně mu ale dýchá na paty Vaughn Gittin Jr. a jeho driftovací speciál Ford Mustang RTR. A co víc, show-manskému duu člověk-stroj nedávno asistoval profesionální závodník ze série NASCAR Joey Logano se svým Fordem Mustang určeným pro tuto soutěž. A třebaže se Logano nepyšní titulem “školeného” driftera (byť, pravda, dveřmi napřed nedávno lítal např. s Fordem Mustang Hennessey Heritage Edition) a jeho vůz ani na driftování není uzpůsoben (na rozdíl o Mustangu RTR), na okruhu ukázal, že i seriózní závodníci umí koblihovat s notnou dávkou elegance a přesnosti. Ostatně přesvědčete se sami!

“Ještě nikdy jsem nebyl svědkem toho, aby by se řidič specializující se jinou motoristickou disciplínu tímto způsobem naučil driftovat,” nešetřil na Loganovu adresu Gittin Jr. “Dal jsem mu jen pár tipů a během chvilky driftoval jakoby nic, díky čemuž jsem se během svých driftů mohl k jeho autu přiblížit skoro na píď,” dodává Gittin Jr.

Facebook diskuze

Napsal | 2019-01-02T15:31:54+00:00 20. ledna , 2019|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Videa, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford Mustang RTR a Mustang pro NASCAR Series driftují. Za volantem sedí Joey Logano a Vaughn Gittin Jr.