Ford věnuje první exemplář nového Shelby GT500 do dobročinné aukce. Výtěžek pomůže dětem s cukrovkou

Ford věnuje první exemplář nového Shelby GT500 do dobročinné aukce. Výtěžek pomůže dětem s cukrovkou

Doslova hadí sérum si připravil modrý ovál pro děti trpící cukrovkou 1. typu. Nový Shelby GT500 s VIN kódem 001 (a výkonem přes 700 koní) zamíří v lednu do aukce, jejíž výtěžek poputuje na účet nadace Juvenile Diabetes Research Foundation. Ta provádí výzkum, jehož účelem je najít lék na toto onemocnění.

Ford s nadací spolupracuje již 35 let

Modrý ovál každoročně nadaci přispívá částkou přesahující 2 miliony dolarů s tím, že za 35 let, co spolu oba subjekty spolupracují, již Ford věnoval JDRF celkem 60 milionů dolarů. Dražený úplně první exemplář Shelby GT500 změní majitele 18.1.2019 v Scottsdale v Arizoně. Role aukčního domu zaštiťujícího událost se zhostí Barrett-Jackson. Pokud nemáte do Arizony cestu, vězte, že dražba bude živě přenášena kanálem MotorTrend. Co se týče hodnoty konečného příklepu, můžeme o ni jen spekulovat. Pro ilustraci nicméně zmiňme, že Ford Shelby GT350 se u Barrett-Jackson v roce 2015 prodal za milion dolarů (výtěžek taktéž putoval na konto JDRF). Ať už se hodnota konečného příklepu zastaví kdekoliv, Ford se nechal slyšel, že si bude autor nejvyšší nabídky moci vybrat jakoukoliv barvu a jakýkoliv výbavový prvek.

4 dny před aukcí bude vůz slavnostně představen na autosalonu v Detroitu

Modrý ovál je v souvislosti s novou generací Shelby GT500 tak trochu tajnůstkář. Stále neznáme oficiální parametry ani vzhled vozu (třebaže spekulacemi motoristické kuloáry doslova překypují). Dobrou zprávou však je, že rouška tajemství zanedlouho zmizí. Modrý ovál totiž naplánoval oficiální představení vozu na 14.1.2019, a to při příležitosti dalšího ročníku Detroitského autosalonu.

Je logické, že k aukci dojde až 18.1. V opačném případě by totiž účastníci aukce dražili příslovečného zajíce v pytli, byť samozřejmě nikdo nepochybuje o tom, že půjde o setsakramentsky vypečený vůz.

Aukce neaukce, Ford oficiálně potvrdil, že nový Shelby GT500 zamíří na pulty autosalonů v USA a Kanadě na podzim příštího roku. Takže i kdybyste náhodou měli Arizonu drobátko z ruky, nezoufejte.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-12-21T16:03:46+00:00 23. prosince , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford věnuje první exemplář nového Shelby GT500 do dobročinné aukce. Výtěžek pomůže dětem s cukrovkou