Soutěžní Ford Fiesta R2 spatřil světlo světa. Vyvíjeli jej v Polsku a pod kapotou bude mít litrový tříválec

Soutěžní Ford Fiesta R2 spatřil světlo světa. Vyvíjeli jej v Polsku a pod kapotou bude mít litrový tříválec

Ford a M-Sport představili závodní Fiestu R2 pro rok 2019. 200koňový závoďák, který využívá služeb litrového tříválce naladěného na 200 koní, vyvíjeli v Polsku, konkrétně u M-Sport Poland.

Auto si může koupit každý

Každá cesta začíná prvním krokem. Výjimkou není ani svět rally. Každý ze závodníků v rámci WRC si prošel nižšími kategoriemi včetně juniorské R2. A právě pro kategorii R2 je určeno nové závodní auto vyvinuté v polském Krakově společností M-Sport Malcolma Wilsona. Kategorie R2 se většinou označuje přídomkem “juniorská”. Ale nenechte se zmást. Pokud se závoděním začínáte později (prostě vás dříve neoslovilo), anebo se vám jen zatím nepodařilo probojovat se dále, vězte, že Ford Fiesta R2 si můžete koupit v jakémkoliv věku. Vizuálně závodnička odkazuje na civilní Fiestu ST-Line. Oproti ní je ale o 60 koní silnější. Rovné dvě stovky koňský sil pod kapotou produkuje tříválec s objemem jednoho litru. Stejně výkonná civilní Fiesta ST má pod kapotou také 200 koní. O jejich “tvorbu” se ale stará jednolitrový motor 1,5 EcoBoost. O zpřevodování se u závodničky stará nastavitelné pětistupňové ústrojí Sadev. Nechybí přední samosvorný diferenciál.

Plně v souladu s regulemi

Fiesta R2 plně vyhovuje regulím FIA pro danou třídu. Uvnitř najdeme samozřejmě ochrannou klec, stavitelné vinuté pružiny jsou od Eibachu, tlumiče dodala firma Reiger. M-Sport již na vůz přijímá objednávky s tím, že cena vozu připraveného na závod činí zhruba 2 miliony korun. To samozřejmě není málo. Ale víte, kolik stojí Fiesta WRC?

Mimochodem věděli jste, že vítěz šampionátu R2 získává právo startovat ve vyšší kategorii WRC2? A z ní už je to jen krok do královské WRC, kde aktuálně kraluje jezdec Fordu Sebastien Ogier (svého času jeden z celkových vítězů juniorského šampionátu).

Facebook diskuze

Napsal | 2018-12-21T11:58:56+00:00 13. prosince , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěžní Ford Fiesta R2 spatřil světlo světa. Vyvíjeli jej v Polsku a pod kapotou bude mít litrový tříválec