Ruský start-up představil Ford Mustang z roku 1967 na elektromobil. Stovku zvládne za 2,2 vteřiny

Ruský start-up představil Ford Mustang z roku 1967 na elektromobil. Stovku zvládne za 2,2 vteřiny

Pokud jde o rozličné after-market úpravy vozu Ford Mustang (ať už stávající či některé z předchozích generací), titulky motoristických magazínů zpravidla zabírají firmy z USA. Nedávno ale automobilovými kuloáry zarezonoval výtvor z Ruska. Místní start-up Aviar Motors totiž představil plně elektrickou verzi Mustangu 1. generace. Vůz, který je ze značné části věrný historické předloze, má podle výrobce nabízet doslova dechberoucí parametry. Monstrózní je především zrychlení na stovku, které činí 2,2 vteřiny.

Vzhledem veterán, použitou technikou futurista

Vůz označený jako Aviar Motors R67 je založený na Mustangu z roku 1967. Nicméně podobnost je spíše estetická. Vůz totiž sedí na podvozku z uhlíkových vláken. A z téhož materiálu byla vyrobena i karoserie. O pohon se stará dvojice elektromotorů s celkovým deklarovaným výkonem 850 koní. Strhující je i hodnota točivého momentu, která činí 967 N.m. Motor svoji sílu posílá na obě nápravy.

Vypečené kupé váží 2180 kg. I přesto ale vystřelí na stovku za nadpozemské 2,2 vteřiny. O adekvátní přilnavost i pohodlné svezení se stará, mimo jiné, adaptivní vzduchové odpružení. Drobnou vadou na kráse může být maximální rychlost 250 km/h, která je přirozeně elektronicky omezená. Naopak předností je deklarovaný dojezd 507 km (plně srovnatelný s benzinovou verzí Mustangu V8), který je dán především použitím lithium-iontovým baterií s kapacitou 100 kWh.

Aviar Motors R67 je vlastně moderní elektromobil s retro designem. V rámci něj umně přidává moderní aerodynamické prvky jako splitter, difuzor či třeba aktivní spoiler na zádi. Na výběr by mělo být z několika jízdních režimů.

Uvnitř je to…Tesla Model S

Zatímco zevnějšek vozu z podstatné části odpovídá historické předloze, interiér hraje ryzí modernou. Na první pohled zaujme obří displej á la Testa Model S. Nechybí moderní vymoženosti jako bezklíčové startování, vyhřívané sedačky, infotainment, LED ambientní osvětlení, zatmavovací zrcátka, audiosystém s 11 reproduktory, dvouzónová klimatizace a fůra další výbavy. Samozřejmostí jsou asistenční a bezpečností systémy. Třešničku na dortu pak představuje externí sound systém imitující zvuk vozu Shelby GT500 z konce 60. let.

Cena speciálu Aviar Motors je pouze na vyžádání. Výroba trvá asi půl roku.

Tak co? Šli byste do něj?

 

Facebook diskuze

Napsal | 2018-12-21T11:17:00+00:00 9. prosince , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ruský start-up představil Ford Mustang z roku 1967 na elektromobil. Stovku zvládne za 2,2 vteřiny