Aukční síň Barrett-Jackson bude dražit unikátní Ford F-150 Lightning. Nový majitel se autem nesveze

Aukční síň Barrett-Jackson bude dražit unikátní Ford F-150 Lightning. Nový majitel se autem nesveze

V lednu 2019 zamíří do aukce jedinečný Ford F-150 Lightning koncept. Vůz je charakterizovaný militantním retro stylem s hojným použitím kovu. A ačkoliv je technicky zcela v pořádku, po svém s ním neodjedete. Nemá totiž platnou homologaci, resp. nejde přihlásit.

Sběratelský kousek, který nesmí na silnici

Dražený unikát odráží retro vlnu, která americkému automobilovému světu do určité míry vládla na přelomu tisíciletí. Kola pak viditelně odkazují na hot rody. Interiéru vládnou spartánsky přísné kovové prvky, které částečně vkusně, částečně schizofrenně (alespoň tedy podle nás) kombinují retro a futurismus. Jednolitá záď a příď pak působí až komiksově. Ať už se vám auto líbí či nikoliv, jisté je, že si jej nový majitel příliš neužije, minimálně tedy ne na veřejných komunikacích. Červený unikát totiž nemá certifikaci a nelze jej řádně přihlásit.

Výkonové parametry vozu zveřejněny nebyly. Auto nicméně oproti předloze přišlo o přeplňování, díky čemuž jeho výkon poklesne z 380 koní někam do úrovní kolem 280 koní (5,4litrový osmiválec řady Triton samozřejmě nechybí). Zpřevodování je čtyřstupňové automatické s tím, že se výkon posílá obligátně na zadní kola. Mimochodem kola oblékají pneumatiky, na jejichž vzorku se nacházejí indiánské symboly (jaké mají jízdní vlastnosti, netušíme).

Cena je velkou neznámou

Vůz se již jednou dražil, a to v roce 2012, kdy se prodal za 46 200 dolarů. Aukční síň Barrett-Jackson u položky neuvádí odhadovanou cenu. A je to patrně z toho důvodu, že ji lze odhadnout velmi těžko. Na jednu stranu jde o z právního hlediska “nepojízdný” vůz, což bude cenu šroubovat jižním směrem. Na druhou stranu se ale retro opět dostává do módy (viz např. chystaný Ford Bronco). Navíc se nestává běžně, že by koncept našel majitele při svém prvním představení (což je případ právě tohoto vozu).

A co vy? Dali byste za vůz, řekněme, 70 000 dolarů s potenciálem, že vám vaše červená hračka bude vydělávat?

 

Facebook diskuze

Napsal | 2018-12-03T16:32:35+00:00 6. prosince , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aukční síň Barrett-Jackson bude dražit unikátní Ford F-150 Lightning. Nový majitel se autem nesveze