Ford Puma se vrací

Ford Puma se vrací

Ford Puma bylo malé sportovní auto vyráběné v letech 1997-2001. A ačkoliv jej jeho majitelé – často ne zrovna finančně zajištění milovníci rozvážné defenzivní jízdy – příliš nešetřili, vídáme jej na silnicích dodnes. Obzvláště oblíbená byla verze s 1,7 litrovým čtyřválcem pod kapotou. Ten nabízel velmi libových 92 kW. A to je hodnota, která v kombinaci s lehkou konstrukcí vozu tehdejší odchovance na Škodách Feliciích leckdy přiváděla do rauše. Na Pumu se na nějaký čas pozapomnělo. Ford nicméně podle všeho chystá vzkříšení modelu.

Nová Puma bude podle všeho malé SUV

Současnému automobilovému světu vládnou SUV. Toto je prosté konstatování faktu. Jestli je to dobře či špatně, ať si zodpoví každý sám. S tím souvisí skutečnost, že se bude modelový název Puma s velkou pravděpodobností vázat na nový model malého SUV od Fordu. Vzkříšení třídveřového sporťáku je tak nepravděpodobné. S informací přišel australský server GoAuto, který také uvedl, že Ford o registraci modelového jména Puma požádal dne 26.10. 2018 pro Austrálii a 1.11. pro Nový Zéland (Ford má značku Puma v Evropě registrovanou až do roku 2025). S Fordem Puma se tak dost možná setkáme pouze tam. Pokud by byl vůz uveden i na trhy jinde na světě, dost možná se bude jmenovat Timberline či Maverick.

Mimochodem s modelem Ford Maverick jsme se v ČR již setkávaly. Šlo o terénní vůz do značné míry shodný s Nissanem Terrano.

Konkurence pro Jeep Renegade?

Zatímco chystaný Ford Bronco bude s velkou pravděpodobností přímým konkurentem Jeepu Wrangler, nový Ford Puma (příp. Maverick či Timberline) patrně zamíří např. proti menšímu Jeepu Renegade. Malé SUV by mělo nabízet velice zajímavé schopnosti v terénu. Na přesné technické parametry si ale budeme muset ještě počkat. V tuto chvíli ani není jasné, zda se přírůstek do rodiny Ford představí již příští rok.

Zdroj foto: motor1.com

Poznámka k foto: jedná se o vizualizaci možného vzhledu vozu, kterou zpracoval server motor1.com. Skutečný vzhled vozu může být jiný.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-12-03T15:45:45+00:00 3. prosince , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford Puma se vrací