Jaký je britský Isle of Man? Za volantem Fordu Mustang Bullitt se nemůžete nezamilovat

Jaký je britský Isle of Man? Za volantem Fordu Mustang Bullitt se nemůžete nezamilovat

Europe’s Greatest Driving Roads, tedy Řidičsky nejatraktivnější silnice Evropy, je seriál, ve kterém vás automobilka Ford zve na projížďku fascinujícími evropskými scenériemi v neméně fascinujících sportovních vozech včetně modelu GT. Poslední zastávka se udála na Isle of Man, tedy ostrově Man. Kromě malebné krajiny hrál hlavní roli nový Ford Mustang Bullitt.

Německý autobahn + kopce + zatáčky = ostrov Man

V rámci seriálu Řidičsky nejatraktivnější silnice Evropy jste se mohli společně s Fordem GT vydat k polárnímu kruhu do Norska, na slavnou horskou silnici MA10 na Mallorce (Focus ST) či třeba po horské silnici D526 a D926 ve Francouzských Alpách (Ford Mustang kabriolet). Poslední zastávkou seriálu byla silnice “Mountain Course” na ostrově Man, jež každoročně hostí slavné motocyklové závody. Plechovým aktérem byl tentokrát nový Ford Mustang Bullitt, za jehož volantem seděl motoristický novinář Steve Sutcliffe. Toho projížďka unikátním vozem po unikátní silnici, která dle jeho slov nesnese srovnání s žádnou jinou, zcela fascinovala.

Podobně jako na německé dálnici se řidiči na ostrově Man nemusí při řízení omezovat rychlostními limity. Na rozdíl od autobahnu se tu ale mnohem více kocháte dramatickými scenériemi a zatáčkami. Ojedinělá nejsou zúžení pouze do jednoho jízdního pruhu. Samostatnou kapitolou je pak typické britské počasí. Běžnou realitou jízdy po ostrově Man je střídání klidně všech čtyř ročních období během několik málo kilometrů.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-11-12T13:24:49+00:00 30. listopadu , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaký je britský Isle of Man? Za volantem Fordu Mustang Bullitt se nemůžete nezamilovat