Kamera, světla a jedeme! Při natáčení hollywoodských filmů pomáhá speciálně upravený Ford Edge ST

Kamera, světla a jedeme! Při natáčení hollywoodských filmů pomáhá speciálně upravený Ford Edge ST

S lahví piva v jedné ruce a sáčkem chipsů ve druhé jsou hollywoodské filmy skvělý způsobem, jak strávit sobotní odpoledne či večer. Pro filmaře ale leckdy není jejich točení žádný med. Naštěstí existuje řada moderních vychytávek a pomůcek, které jim práci usnadňují. Příkladem může být speciálně upravený a vybavený Ford Edge ve sportovní verzi ST, který pomáhá snímat automobilové honičky.

Speciál s jeřábem na střeše

Filmařský Edge ST je výsledkem spolupráce Fordu a společnosti Pursuit Systems zabývající se úpravou vozů pro filmařské účely. Hlavní rolí auta bude pomáhat při natáčení problematických akčních scén ve filmech i reklamě, např. automobilových honiček.
Za vůz pro filmařské účely se přitom zpravidla považuje výkonné auto, na jehož střechu je možné nainstalovat speciální jeřáb s kamerou o hmotnosti až 500 kg. I přes tento “hendikep” ale musí auto dosáhnout rychlosti minimálně 160 km/h (často více), musí být skvěle ovladatelné a musí dobře brzdit. Vzhledem ke specifickým nárokům na prostor bývá upraven i vnitřní prostor.

Ford Edge ST v úpravě pro filmaře rozšíří již existující portfolio speciálů od Pursuit Systems – BMW X5 M, Porsche Cayenne Turbo a Mercedes-Benz ML63 AMG.

Střecha byla vyztužena

Na střeše filmařského vozu spočívá speciální téměř 500kg rameno s dálkově ovládanou kamerou s gyroskopem. Aby střecha tuto značnou zátěž vydržela, musela být speciálně vyztužena. Pro zachování pružnosti vozu byl upraven výkon šestiválce 2,7 EcoBoost. Nainstalováno bylo také vzduchové odpružení. Pokud by mělo dojít na nejhorší, k bezpečnosti filmařů přispěje pevnostní klec. A úpravami prošel také interiér. Díky přídavné kabeláži pak může štáb sledovat záběry z kamery v reálném čase.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-11-02T10:52:30+00:00 20. listopadu , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Videa, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamera, světla a jedeme! Při natáčení hollywoodských filmů pomáhá speciálně upravený Ford Edge ST