Ford představuje model GT ve verzi Carbon Series. Odlehčenější verzi nekoupíte

Ford představuje model GT ve verzi Carbon Series. Odlehčenější verzi nekoupíte

Ford GT Carbon Series je nejlehčí specifikací supersportovního modelu GT. Před pár dny představená novinka zhubla oproti “běžné” verzi o téměř 20 kg, čímž vytvořila určitý předstupeň závodního (a pro běžný provoz nehomologovaného) Fordu GT Competition.

Kompozit a titan v hlavní roli

Nová limitovaná edice modelu Ford GT sedí na kolech z uhlíkového kompozitu. Produkty “metabolismu” odvádí titanový výfuk. A titanové jsou i matice kol. Ano, jsou to všechno detaily, které celkově vůz odlehčí sotva o 20 kg. Nicméně ve třídě skvostných supersportů jde o cennou cifru. Tak cennou, že Ford neváhal jít ještě dál a dokonce odstranil držáky nápojů a odkládací skříňku u sedadla řidiče. Výsledná pohotovostní hmotnost tak činí pouze 1385 kg.

Ovšem pozor, nechybí infotainment SYNC ani klimatizace.

Kromě funkčních doplňků pro snížení hmotnosti nabízí modrý ovál i pár ryze estetických zlepšováků, např. šedé kontrastní prošívání sedaček, galvanizovaná řadicí pádla, kontrastní kryt zpětných zrcátek a středový pruh či třeba speciální emblém na přístrojovém štítu.

Prošli jste výběrovým řízením? Pak můžete Ford GT Carbon Series začít objednávat

Ford GT je jedním z hrstky vozů, u nichž musí zájemce o koupi přesvědčovat automobilku, že on je ten pravý, nikoliv obráceně. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří v náročném výběrovém řízení uspěli, můžete Ford GT Carbon Series začít objednávat. A limitovaná edice již tak velmi limitovaného vozu vám neunikne, ani pokud vám modrý ovál přiřkne možnost si model GT zakoupit v rámci obnoveného výběrového řízení, které začíná 8. listopadu.

Tak schválně: karbon, nebo “klasiku”?

Facebook diskuze

Napsal | 2018-11-01T14:45:33+00:00 4. listopadu , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford představuje model GT ve verzi Carbon Series. Odlehčenější verzi nekoupíte