Takto těsný finiš sezony jsme tu dlouho neměli. Mistrem WRC se mohou stát tři piloti

Takto těsný finiš sezony jsme tu dlouho neměli. Mistrem WRC se mohou stát tři piloti

Úřadující několikanásobný šampion a suverén předešlých sezon Sebastien Ogier letos nejezdí tak přesvědčivě jako dříve. Na nějaký čas se dokonce se svou Fiestou WRC dostal na druhé místo za Thierryho Neuvilla. Ve Španělsku se mu ale po skvělém výkonu podařilo uzmout cenných 22 bodů, které ho dostaly opět na průběžný vrchol. Závěr sezóny v Austrálii tak bude bez pochyby nervy drásající. Ogiera totiž od Neuvilla dělí pouze 3 body. A co víc, šampionem by se teoreticky mohl stát i průběžně třetí Tänak.

Ogier bude muset být v Austrálii lepší než Neuville

O minulých sezónách WRC zlí jazykové říkali, že kromě standardních pravidel platilo i to, že vyhrát musí vždy Ogier. Ostatně není se čemu divit. Fenomenální Francouz byl zvyklý oslavovat celkové zlato 2 či dokonce 3 závody před koncem sezony, což z posledních štací mistrovství dělalo tak trochu unylou záležitost. Ovšem pokud se ohlédneme po letošní sezoně, zjistíme, že je vše jinak. Ogier nejezdí tak triumfálně jako dřív, čehož využívá Belgičan Neuville. Ten byl v celkovém součtu ještě před pár dny první. Ve Španělsku se ale díky čtvrtém místu a Ogierově stříbru musel poroučet na průběžnou druhou příčku. Ztrácí nicméně pouhopouhé tři body. Takže Ogier, chce-li prodloužit svoji vítěznou šňůru, bude muset s velkou pravděpodobností při nadcházející australské zastávce zajet lépe než Belgičan. A co víc, pokud se by Neuville a Ogier při bratrovražedném souboji vyhecovali k jízdě “na krev” (kterou by nakonec nezvládli), mohl by se celkovým šampionem stát i Estonec Tänak. To ale pouze pod podmínkou, že by vyhrál.

V poháru konstruktérů vede těsně Toyota

Podobně jako třeba ve Formuli 1 se i v rally hraje na pohár konstruktérů. V něm aktuálně vede Toyota se 331 body. Druhá pozice patří značce Hyundai s 319 body. Ford je až třetí (306 bodů). Vzhledem k tomu, že během jednoho závodu může značka získat klidně i přes 40 bodů, jde o minimální rozestupy. Pořadí se tak dost možná změní. Jisté je pouze to, že do bojů o první místo už nemůže zasáhnout čtvrtý Citroen se 216 body.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-11-07T11:03:06+00:00 1. listopadu , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Videa, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Takto těsný finiš sezony jsme tu dlouho neměli. Mistrem WRC se mohou stát tři piloti