Mondeo hybrid nově také ve verzi kombi

Mondeo hybrid nově také ve verzi kombi

Ford Mondeo, etalon střední třídy, je od roku 2014 dodáván také v hybridní verzi. O její pohon se stará kombinace dvoulitrového zážehového agregátu a elektromotoru. Celkový výkon soustavy je 187 koní. Až do současnosti byla hybridní varianta k dostání pouze jako sedan. V roce 2019 nicméně přijede mimořádně praktické kombi provedení.

Parádní koktejl úspornosti a praktičnosti

Hybridní a elektrické automobilky sice v posledních letech zažívají boom. Drtivá většina vozů Ford Mondeo prodaných v Evropě se ale spoléhá na konvenční paliva, naftu či benzín. Jistě, že by se do dvou let chystala dominance čistých a čistějších pohonných ústrojí u modelu pravděpodobné není. Poměr hybridních exemplářů se ale může začít výrazně zvyšovat už od roku 2019, kdy Ford na starý kontinent v rámci faceliftu přiveze hybridní Mondeo v karoserii kombi. Technické specifikace zatím nemáme. Dá se však předpokládat, že bude auto vybavena lithium-iontovými bateriemi nové generace o kapacitě 9 kWh, které najdeme u amerického bráchy Mondea HEV, modelu Ford Fusion Energi. Aktuální generace nabízí baterie o kapacitě 1,4 kWh.

Expanze elektrických a hybridních vozů

Ford Mondeo Hybrid, první hybridní vůz s modrým oválem ve znaku vyráběný v Evropě, je jedním z mnoha částečně či plně elektrifikovaných modelů značky tvořících součást velké elektro-ofenzivy automobilky. V rámci ní chce Ford do roku 2022 nabízet 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 čistých elektromobilů (bez spalovacího motoru). Aby toho dosáhla, plánuje automobilka do roku 2022 proinvestovat 11 miliard dolarů. Mimochodem chystá se hybridní verze Fordu Mustang, Focusu RS a také pick-upu F-150.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-11-01T10:32:21+00:00 30. října , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mondeo hybrid nově také ve verzi kombi