Vaughn Gittin Jr. se vydal driftovat na Nürburgring s vozem Mustang RTR

Vaughn Gittin Jr. se vydal driftovat na Nürburgring s vozem Mustang RTR

Zatímco supersportovní vozy posunují hranice možného a technicky proveditelného dále a dále, aby na legendárním německém okruhu Nürburgring udolaly konkurenci o stěží několik málo vteřin, známý show-man Vaughn Gittin Jr. to vzal z jiného konce. Do Německa se vypravil se svým driftovacím speciálem, Fordem Mustang RTR. Asi nepřekvapí, že časomíru neřešil. Šlo jen o to si zadriftovat.

Tři sady pneumatik odešly do věčných lovišť

Gittinovo představení se odehrálo na 20 kilometrů dlouhém asfaltovém jevišti. Během všech dějství odpálil tři sady pneumatik Nitto NT555 G2, které by za normálních okolností vydržely možná i přes 150 000 kilometrů. Nejvyšší dosažená rychlost byla cca 230 km/h, což není nikterak astronomické číslo pro uzavřený okruh. Nezapomínejme ale, že Gittinovým úkolem za volantem 900 koňového oře nebylo stanovování rychlostních rekordů (nehledě na omezené možnosti speciální převodovky určené pro driftovací speciál). Zajímavostí bylo, že při závodění nezávodění Gittina doprovázela dodávka vezoucí tolik potřebné náhradní pneumatiky. Přezouvalo se přímo na okruhu. Mimochodem Vaughn Gittin Jr. nebyl na slavném okruhu poprvé. Už před časem po něm svým osobitým stylem (tedy dveřmi napřed) prohnal i Ford F-150 Raptor.

Ale co vám budeme povídat. Podobně jako u Gittinova kolegy Kena Blocka platí, že obrázek (v dobách modernějších video) řekne více než tisíc slov.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-10-05T14:21:45+00:00 13. října , 2018|Kategorie: Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Videa, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vaughn Gittin Jr. se vydal driftovat na Nürburgring s vozem Mustang RTR