Sebastien Ogier stál při Wales Rally GB nejvýš

Sebastien Ogier stál při Wales Rally GB nejvýš

Mnohonásobný mistr světa WRC a fenomén závodnického světa Sebastien Ogier letos nezažívá nikterak suverénní sezonu. Ve Walesu ale zazářil a je zpět v boji o další titul. Do konce šampionátu ale zbývá už jen jeden podnik.

Ogier těžil z chyb Neuvilla

Celkově prvnímu Neuvillovi, odchovanci Fordu aktuálně závodícímu za Hyundai, welšská šotolina nesedla. Coby muž atakující celkové vítězství jezdil nepřesvědčivě. Při výletu mimo trať poctil návštěvou i příkop. I tak ale nakonec dojel pátý a v celkovém součtu urval vydřených, ale nesmírně cenných 12 bodů. I díky nim se udržel na průběžném prvním místě, a to i přesto, že si na ostrovech první Ogier po protnutí cílové pásky připsal na konto 28 bodů. K dnešnímu dni je tedy matematika následující: druhý Ogier má 182 bodů, první Neuville 189 bodů.

Vítězství ve Španělsku = celkové vítězství. Vše ostatní je nejistota

Poslední štace seriálu WRC se jede zanedlouho ve slunném Španělsku. Vzhledem k těsnému celkovému skóre se coby diváci můžeme těšit na strhující souboj úřadujícího mnohonásobného šampiona z Francie na Fordu Fiesta WRC a celkovým triumfem prozatím nepolíbeného Belgičana Neuvilla s vozem Hyundai i20 WRC. Vzhledem k bodovým relacím, ve kterých se WRC pohybuje, je jasné následující: pokud Francouz z Katalánska doveze zlato, stane se opět – již pošesté za sebou – absolutním vítězem. Pokud ne, musí doufat, že Neuville opět klopýtne.

Pokud by Ogier zajel velice špatně, je teoreticky možné, že se na celkově druhé místo posune aktuálně třetí Ott Tänak se 168 body. A se stoprocentní pravděpodobností dokonce nelze vyloučit ani celkové vítězství Tänaka. To by se ovšem museli oba favorité totálně “rozbít”, zatímco Tänak by musel vyhrát.

Tak či onak, my se na poslední závod v letošní sezóně rozhodně dívat budeme. Co vy?

Facebook diskuze

Napsal | 2018-10-08T16:47:30+00:00 8. října , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Videa, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sebastien Ogier stál při Wales Rally GB nejvýš