Ford F-Max 1850T byl v Hannoveru korunován titulem International Truck of the Year 2019

Ford F-Max 1850T byl v Hannoveru korunován titulem International Truck of the Year 2019

Ano, truck. Ford totiž kromě osobních a lehkých užitkových vozů vyrábí i těžké nákladní vozy, a to prostřednictvím divize Ford Trucks. O jeho prvenství rozhodla porota čítající 23 motoristických novinářů z 23 časopisů v rámci celé Evropy. Stříbro získala Scania za modelové řady L a P. Bronz putoval do Skandinávie. Oceněno bylo Volvo za modelové řady FH/FM s motory na LNG.

Zlato po 36 letech

Ford těžké nákladní vozy vyrábí již od 50. let s tím, že první ocenění International Truck of the Year ukořistil již v roce 1982. Letos tahač s obchodním názvem F-Max 1850T ocenila porota především za jeho nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO), pro jeho výkonné a zároveň úsporné pohonné ústrojí a dále za štědře dimenzovanou a velice ergonomickou kabinu, ve které se řidič z povolání bude cítit komfortně i na opravdu dlouhých trasách. Kabina je navíc mimořádně aerodynamická. Pod kapotou oceněného užitkového vozu najdeme 12,7l motor z řady Ford EcoTorq o výkonu 500 koní s (ve srovnání s osobními auty) nadpozemským točivým momentem 2500 N.m.

Ocenění na Mezinárodním veletrhu užitkových vozů IAA v Hannoveru převzal Haydar Yenigün, generální ředitel turecké společnosti Ford Otosan, která oceněný truck (a řadu dalších) vyrábí. “Toto ocenění je pro naši značku velmi důležitý krok k další budoucnosti značky Ford Trucks,” prohlásil Yenigün. “F-MAX je úspěšným výsledkem pětiletého vývoje ověřeného více než 5 miliony kilometrů v 11 zemích na čtyřech kontinentech. Stává se tak důležitým benchmarkem v mezinárodním měřítku. Obrovský dík patří všem našim zaměstnancům, kteří se na vývoji podíleli,“ dodává. Ocenění formálně předal předseda poroty Gianenrico Griffini těsně před oficiálním začátkem veletrhu.

Brzy i v ČR

Oceněný tahač míří i do české kotliny. Debutovat by měl podle všeho na jaře 2019. Bližší informace prozatím nemáme.

Zdroj foto: stavebniserver.com

Facebook diskuze

Napsal | 2018-10-05T11:17:39+00:00 5. října , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Nezařazené, Technologie, Testy aut, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford F-Max 1850T byl v Hannoveru korunován titulem International Truck of the Year 2019