Ford představil Mustang pro NASCAR Top Series

Ford představil Mustang pro NASCAR Top Series

V amerických závodech cestovních vozů NASCAR modrý ovál aktuálně závodí s upraveným modelem Fusion, místní verzí oblíbeného Mondea. Jelikož ale Fusion na americkém trhu končí, bude racionální jej v dalších sezónách nahradit jiným modelem. Volba padla na populární Mustang, jehož závodní verzi nedávno představili u Ford Performance. Oproti Fusionu má Mustang jednu výhodu. Ve verzi s osmiválcem a pohonem zadních kol se dodává již sériově.

Mustang se již v NASCAR představil, ne však v nejvyšší soutěži Top Series

Mustang se poprvé postavil na startovní čáru závodu dlouho před tím, než se stal legendou. Již v roce 1964 překvapivě vyhrál 6200kilometrovou 10denní Tour de France Automobile. Později se představil v SCCA Trans-Am, IMSA, NHRA, Formula Drift a také v NASCAR Xfinity, což je druhá nejvyšší soutěž v rámci NASCAR. V té Mustang závodí již od roku 2011 a prozatím s výjimkou jedné sezony vždy zvítězil. První ostrý start nového Mustangu pro nejvyšší Top Series je plánován na 17. únor 2019 v rámci Daytona 500.

Závodní vůz ctí dědictví sériového vozu

Při vývoji a stavbě vozu byl dle slov Marka Rushbrooka, globální ředitele Ford Performance Motorsports, kladen důraz na to, aby byl soutěžní speciál mimořádně konkurenceschopný a v souladu s pravidly NASCAR, ale aby zároveň nepopřel svoji historii. Proto závodní divize modrého oválu Ford Performance úzce spolupracovala s Oddělením designu Ford. Slavnostního odhalení závodního speciálu v centrálu Ford se účastnilo všech 13 jezdců, kteří aktuálně za modrý ovál závodí v rámci Monster Energy NASCAR Cup Series.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-08-24T11:29:11+00:00 28. září , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford představil Mustang pro NASCAR Top Series