Sebastien Ogier zajel v Německu pouze čtvrté místo. Blýskl se Sunninen

Sebastien Ogier zajel v Německu pouze čtvrté místo. Blýskl se Sunninen

Mnohonásobný úřadující šampion Sebastien Ogier letos nezažívá ve WRC suverénní sezonu. Zatímco v minulých letech bylo o jeho vítězství často rozhodnuto 2 i 3 závody před koncem šampionátu. V roce 2018 bude muset ještě hodně zabojovat, chce-li být opět celkově zlatý. Na aktuálně proběhnuvší Rally Deutschland se sice blýskl nejlepším výkonem při Power Stage. Ani ten mu ale nepomohl k lepšímu než čtvrtému místu. Naopak velmi dobře zajel Sunninen, který skončil hned za ním.

Kde pak jen ty body jsou? Co se s nimi mohlo stát?

Ogier na prvního Tänaka v Německu zaostal o minutu a půl. Za čtvrté místo si sice připsal 12+5 bodů. Aktuálně celkově první a v Německu druhý Neuville ale urval 18+1 bodů a v celkovém součtu se kralujícímu Francouzi opět o něco vzdálil. Jelikož do konce sezóny zbývají pouze tři závody, pro Ogiera to znamená jediné. Chce-li i letos stanout nejvýš, měl by ve všech štacích minimálně stát na bedně. A ani to nemusí stačit. Neuville z Belgie si svoji strategickou výhodu dozajista uvědomuje. A dá se očekávat, že zbytek sezony odjezdí takříkajíc na jistotu. A co víc, úřadující několikanásobný šampion si nemůže být jistý ani druhým místem. Celkově třetí a v Německu suverénní Tänak za ním totiž zaostává pouze o 13 bodů. A ty se mohou vypařit jako pára nad hrncem během jediného závodu.

Sunninem svoji premiéru na asfaltu zvládl bravurně

Teemu Suninen, který podobně jako Ogier či Elfyn Evans sedlá Fiestu WRC s motorem EcoBoost pod kapotou, v Německu zaznamenal páté místo, když skončil jen půl minuty za Ogierem. A to je velice dobrý výkon, když uvážíme, že šlo o jeho premiéru za volantem vozu WRC na asfaltu. Do první desítky se vešel i Čech Jan Kopecký závodící na voze Škoda Fabia WRC.

Šampionát pokračuje v září v Turecku. A poté se přesouvá do Walesu a končí ve Španělsku.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-09-03T09:44:54+00:00 1. září , 2018|Kategorie: Motorsport|Štítky: , , , , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sebastien Ogier zajel v Německu pouze čtvrté místo. Blýskl se Sunninen