Ford plánuje vybudovat nový technologický kampus a do roku 2023 investovat 4 miliardy dolarů do vývoje autonomních vozů

Ford plánuje vybudovat nový technologický kampus a do roku 2023 investovat 4 miliardy dolarů do vývoje autonomních vozů

Ford byl nedávno skloňován především v amerických médiích v souvislosti s tím, že odkoupil chátrající detroitské nádraží Michigan Central Station. Přesná motivace k tomuto kroku nebyla zřejmá. Spekulovalo se nicméně o tom, že má automobilka v plánu v místě postavit technologický kampus pro vývoj a testování elektrických a autonomních vozů. To nakonec modrý ovál oficiálně potvrdil. A přidal také oznámení, že do vývoje autonomních aut hodlá do roku 2023 investovat 4 miliardy dolarů.

Vznikne nová společnost

Výzkumem a vývojem v oblasti elektrických a autonomních vozů se má zabývat nově vzniklá odštěpená společnost nazvaná Ford Autonomous Vehicles LLC. V rámci ní podle všeho dojde ke konsolidaci veškerých obchodních aktivit Fordu v oblasti elektrických a autonomních aut. Modrý ovál oficiálně oznámil, že prostřednictvím Ford Autonomous Vehicles investuje do roku 2023 do autonomních vozidel 4 miliardy dolarů s tím, že čtvrtina této částky je určena na akvizici společnosti Argo AI zabývající se umělou inteligencí. K podobnému kroku se odhodlala také konkurenční automobilka General Motors. Ta svoji odštěpenou společnost pojmenovala Cruise Automation.

Konkurence pro Silicon Valley?

Oblast kolem amerických Velkých jezer je historicky považována za průmyslovou. Za symbol technologické inkubace lákající nejlepší mozky světa pak platí kalifornské Silicon Valley. Dominantní postavení Kalifornie ale nemusí trvat věčně. Pokud se modrému oválu v Detroitu podaří vybudovat technologický kampus, který vytvoří tisíce nových vysoce specializovaných pracovních míst (kampus budou pravděpodobně využívat i další technologické společnosti), případně pokud stejným krokem přispějí i další automobilky z oblasti (kromě GM tu sídlí i Chrysler), může dominance Silicon Valley značně zeslábnout. Ať už se situace vyvine tak či onak, Ford plánuje do roku 2021 uvést na trh plně autonomní vůz pro komerční účely.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-26T10:22:09+00:00 26. srpna , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford plánuje vybudovat nový technologický kampus a do roku 2023 investovat 4 miliardy dolarů do vývoje autonomních vozů