Našel se i druhý Mustang z legendárního filmu Bullittův případ

Našel se i druhý Mustang z legendárního filmu Bullittův případ

Filmoví nadšenci ví, že při natáčení legendárního filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem v hlavní roli byly použity dva exempláře vozu Mustang. První z nich řídil sám McQueen ve slavné honičce kolem San Francisca. Druhé pak bylo určeno na kaskadérské kousky. Dlouhé roky se přitom mělo za to, že kaskadérský Mustang pohltily lisy nejmenovaného autovrakoviště. Pravda, auto rozhodně nežilo životem opečovávaného veterána. Ztraceno ale nebylo.

Desetiletí na vrakovišti v Mexiku

Ukázalo se, že filmový Mustang nějakým způsobem unikl finální zkáze a dostal se do Mexika. Jak přesně, nevíme. Dohledatelné je pouze to, že po skočení natáčení filmařská společnost Warner Brothers auto odprodala zpět Maxi Balchowskymu, který jej upravoval podle potřeb filmařů. Balchowsky pak auto poslal na vrakoviště poté, co se stalo neopravitelným. Jistě, jeví se to jako svatokrádež. Nicméně uvědomme si, že právě tento vůz byl ve filmu použitý na dost špinavou práci ve formě skoků a nárazů a byl nespočetně krát opravován. Navíc kdo mohl v roce 1968 tušit, že se z filmu Bullittův případ stane taková legenda?

Ale zpět k příběhu. Auto bylo podle informací dostupných na internetu několikrát přelakováno s tím, že nakonec skončilo na dvorku jednoho rodinného domu v Los Cabos v Mexiku společně s dalším Mustangem. Oba rezivějící vozy pak byly prodány za 5000 dolarů. Nový majitel kontaktoval jistého Ralpha Garciu, který se zabývá renovováním veteránů, a požádal jej o to, aby z obou Mustangů udělal repliky vozu Eleanor z filmu 60 sekund. Garcia si auto prohlédl a podle kódu zjistil, že musí jít o poměrně vzácný Mustang původně s 6,4litrovým osmiválcem pod kapotou. Tedy auto, jehož historická hodnota může být natolik vysoká, že se nedobová přestavba nemusí jevit jako dobrý nápad. Aby si ale ověřil situaci, požádal o pomoc jistého Kevina Martina. Ten poskytuje tzv. Martiho zprávy (Marti Reports), jejichž účelem je doložit autenticitu historických vozů Mustang. Nutno dodat, že Marti je ve světě Fordu Mustang uznávanou autoritou. Ostatně úzce spolupracuje přímo s Fordem. Marti pak podle čísla podvozku poznal, že rezivějící Mustang bude s velkou pravděpodobností skutečně filmový parťák Mustangu Bullitt. Následovala podrobná kontrola vozu, která předpoklad potvrdila.

Nová hvězda autosalonů?

Původní Mustang Bullitt se stal velkou hvězdou celé řady motoristických happeningů od Autosalonu v Detroitu až nově po Festival rychlosti v Goodwood. A třebaže jeho majitel o prodeji nepřemýšlí, aukční síně odhadují cenu McQueenova vozu na 3-4 miliony dolarů. Co bude s druhým Bullittem, zatím není jasné. Eleanor z něj ale určitě nebude. Patrně bude následovat pečlivá dobová renovace (Garcia již objednal dobový motor), jejímž účelem bude uvést vůz do provozuschopného, příp. původního stavu. Tak uvidíme. Třeba se za nějaký čas vedle sebe v Goodwoodu projedou oba dva dobové Mustangy z legendárního filmu.

Zdroj foto: motorauthority.com

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-23T13:44:02+00:00 1. srpna , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Našel se i druhý Mustang z legendárního filmu Bullittův případ