Ford GT 1. generace se na eBay prodal za více než 10 milionů korun

Ford GT 1. generace se na eBay prodal za více než 10 milionů korun

Pokud toužíte po Fordu GT aktuální generace, bude jeho zisk přinejmenším nesnadný. Zájemci o auto museli projít výběrovým řízením (již ukončeným). Šťastlivci jsou navíc smluvně vázaní, že auto během následujících dvou let neprodají dále. Žádná podobná omezení se ale netýkají Fordu GT 1. generace. Pokud disponujete dostatečnou hotovostí, je jich třeba na eBay v nabídce několik.

Bývalý šéfdesignér Fordu svůj Ford GT z roku 2005 prodal za více než 10 milionů. Tolik přitom stojí nový Ford GT

Před pár týdny se na aukčním portále eBay objevil v sekci automobily skutečně zajímavý kousek. Už jen to, že šlo o Ford GT, byť první generace, je samo o sobě vzrušující. A co víc, jeho majitelem nebyl nikdo jiný než Camilo Pardo, býválý šéfdesignér pro projekt GT. Ten vůz doplnil o unikátní žluto-šedo-černou livrej, kterou si – jak jinak – sám navrhl. Auto mělo na tachometru najeto 15 598 mil, tedy asi 24 500 km. Pardo si auto cenil přesně na 449,980 tisíc amerických dolarů, což je něco přes 10 milionů korun. A to není málo, když vezmeme v potaz, že cena nového GT je přibližně právě taková. Cenovku ale očividně nepřestřelil. Vůz totiž svého kupce našel. A to i přesto, že má “gétéčko” za sebou kolizi se sloupem elektrického vedení v rychlosti 56 km/h, kvůli které muselo být rozebráno a znovu zkompletováno.

K mání i další Fordy GT

Cena, za kterou se auto s označním SOLAR7 prodalo, byla bez pochyby dána i tím, kdo jej vlastnil. Pardo navíc všemu dodal punc tím, že k vozu přidal i vlastnoruční skeče své plechové lásky a její livreje, a dále video, na kterém auto sám řídí, původní na něj registrovanou SPZ, fotodokumentaci přestavby po nehodě apod. Nový vlastník se dále může těšit na to, že si k němu Pardo udělá výlet za účelem společného fotografování. Pokud by vůz nebyl takto unikátní, cena by byla určitě minimálně o čtvrtinu nižší. I to je ale stále pořádný ranec. Na druhou stranu tak se situace kolem Fordu GT prostě má. Alespoň ale je, z čeho vybírat.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-09T18:45:52+00:00 31. července , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Napsali o Fordu, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford GT 1. generace se na eBay prodal za více než 10 milionů korun