Původní Mustang Bullitt, se kterým se proháněl Steve McQueen, míří na Festival rychlosti do Goodwood

Původní Mustang Bullitt, se kterým se proháněl Steve McQueen, míří na Festival rychlosti do Goodwood

Ford Mustang Bullitt, který zazářil v legendární 10minutové filmové honičce, zamíří na Festival rychlosti do jihoanglického Goodwoodu. Půjde o evropský debut jednoho z nejslavnějších aut historie. Přes velkou louži s autem zamíří i jeho majitel Sean Kiernan, který jej zdědil po svém otci.

Poprvé v Evropě. 50 let po premiéře filmu Bullittův případ

Unikátní původní Mustang, za jehož volantem si to před půl stoletím ulicemi San Francisca štrádoval Steve McQueen, se v lednu, poměrně nečekaně, objevil na Detroitském autosalonu, a to při příležitosti představení nové reinkarnace plechového filmového hrdiny z 60. let, Fordu Mustang Bullitt modelového roku 2019, který je dostupný i v ČR. Již za pár dní (od 12.7.) jej pak mohou na vlastní oči spatřit návštěvníci slavného Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde si tmavě zelený Mustang 1. generace se značně omšelým lakem a zkorodovanými nárazníky odbude evropskou premiéru.

Úchvatná kombinace starého a nového

Goodwood nebude z pohledu modrého oválu jen o nostalgii. Do Anglie zamíří i 700koňový unikát Ford Eagle Squadron Mustang GT, který bude po skončení show nabídnut v dobročinné aukci. Jeho téměř “proudový” výkon bude kočírovat populární konkurent Kena Blocka, drifter Vaughn Gittin, Jr.

Dále se mohou návštěvníci těšit také na supersportovní a v Le Mans vítězný Ford GT, za jehož volantem se budou střídat Andy Priaulx a Harry Tincknell z Ford Chip Ganassi Racing Team.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-04T17:45:54+00:00 10. července , 2018|Kategorie: Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Původní Mustang Bullitt, se kterým se proháněl Steve McQueen, míří na Festival rychlosti do Goodwood