Vkus je relativní věc. Hot rod basáka jihoafrické kapely na silnici nepřehlédnete

Vkus je relativní věc. Hot rod basáka jihoafrické kapely na silnici nepřehlédnete

Ve skutečně roztodivnou kreaci proměnil obstarožní Ford Model A basák jihoafrické metalové kapely Seether. Hot rod, v jehož designu hraje prim kov, si s historickou předlohou nezadá téměř v ničem. Pohonným agregátem je na 500 koňských sil vyladěný osmiválec HEMI.

Brány srazů historických vozů zavřeny

Ať už o plechovém miláčkovi, jehož ve své garáži chová Dale Stewart ze Seether, řeknete cokoliv – třeba i to, že plechový je opravdu náramně – jisté je jedno: tohle auto strhává pozornost. Na sraz autentických historických vozů (z předválečného období) si jím ale propustku nevysloužíte. Dobového zde totiž není skoro nic. Pod kapotou brumlá osmiválec HEMI od Chrysleru, který i díky karburátorům Holley dosahuje výkonu asi 500 koní. A všechno, jen ne dobová je i automatická převodovka TCI 700R4.

Z velké části ruční práce

Hot rod člověk může, poněkud prvoplánově, odsoudit jako krajně nevkusný. Na druhou stranu je ale třeba říct, že nikdo nevíme, k jakým účelům jej bude Stewart používat. Pokud na každodenní dojíždění, pak asi přece jen přestřelil. Ovšem pokud z něj zamýšlí udělat rekvizitu např. do klipů kapely, pak říkáme proč ne? Ať je auto, jaké je, třeba říct, že na něm vidíme pořádnou porci manuální zručnosti. Řadu komponentů totiž u Classic Car Studio ze St. Louis vyráběli na zakázku. Unikátní je celý podvozek, sedadla, panely dveří či třeba podlaha. Odpružení, přední náprava a některé další prvky pocházejí od Speedway Motors.

Technické parametry (max. rychlost, zrychlení, spotřeba atd.) zveřejněny nebyly. A neznáme ani cenu úpravy. Každopádně ale platí, že pokud máte o něco podobně šíleného zájem, u Classic Car Studio nejspíš pochodíte.

Zdroj foto: hiconsumption.com

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-04T17:47:03+00:00 8. července , 2018|Kategorie: Nezařazené, Technologie, Veteráni, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vkus je relativní věc. Hot rod basáka jihoafrické kapely na silnici nepřehlédnete