Ford urovnal spor s dealerstvím, které přeprodalo Ford GT, jehož majitelem byl známý wrestler John Cena

Ford urovnal spor s dealerstvím, které přeprodalo Ford GT, jehož majitelem byl známý wrestler John Cena

Johna Cenu známe coby osvaleného profesionálního bijce. Nedávno se ale hvězda wrestlingu dostala k soudu. Cena totiž porušil smlouvu, kterou podepsal s Fordem při koupi nového unikátního modelu GT. Následovala žaloba, kterou obě strany nedávno urovnaly. Ford zároveň zažaloval i dealerství, které mělo Cenův speciál přeprodat. A i zde je spor u konce.

Porušení aury

Nový Ford GT je zcela unikátní stroj. Nejde jen o použité technologie a cenovku přešlapující přes hranici 10 milionů korun. V prvé řadě je třeba říct, že všichni zájemci o koupi nového GT museli projít výběrovým řízením. Právo si vůz zakoupit tak nakonec dostal jen zlomek žadatelů. Mezi nimi i populární wrestler John Cena. Stejně jako všichni ostatní šťastlivci musel i Cena podepsat klauzuli, která mu zakazuje po dobu dvou let od koupě vůz dále přeprodat. Wrestler ji však porušil, důsledkem čehož byla žaloba ze strany Fordu.

Cena a Ford ale na ostří nože nezůstali dlouho. Nedávno totiž automobilové kuloáry informovaly o tom, že došlo k urovnání sporu, a to výměnou za úhradu blíže neurčené sumy, kterou Ford následně věnuje na charitativní účely. Celá záležitost tak měla spíš symbolický podtext. Ostatně pokud by modrému oválu šlo o maximální monetizaci projektu Ford GT, jednoduše by cenovku nastavil tak, že převis poptávky nad nabídkou prostě zmizí.

Kalifornské dealerství je ze sporu venku

Ford zažaloval také firmu New Autos Inc., dealerství z města Chico v Kalifornii. Právě ona totiž měla Cenův speciál přeprodat dalšímu zájemci. Jak přesně spor dopadl, nevíme. A stejně tak zůstává ve hvězdách, kdo je šťastným majitelem Cenova GT, případně za jakou částku jej odkoupil. Nicméně spor s Fordem nabyl rozhřešení již 21.6. a záležitost již znovu projednána být nemůže. Celá záležitost v základních datech:

  • 23.9.2017 – Cena kupuje Ford GT
  • 20.10.2017 – Cena prodává svůj Ford GT
  • 20.2.2018 – Cenův Ford GT je v Kalifornii registrován na nového majitele
  • 20.6.2018 – Cena urovnává spor s Fordem
  • 21.6.2018 – New Autos Inc. urovnává spor s Fordem

Nevíme, zda si novopečený majitel Cenova GT byl vědomý, za jakých okolností vůz kupuje. Podle všeho nicméně jeho samotného před soud ani Ford, ani nikdo jiný nežene.

Zdroj foto: motorauthority.com

Facebook diskuze

Napsal | 2018-07-03T13:54:01+00:00 1. července , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Napsali o Fordu, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford urovnal spor s dealerstvím, které přeprodalo Ford GT, jehož majitelem byl známý wrestler John Cena