Rally v Sardinii byla mimořádně těsná. Ogier dojel druhý s mankem pouhých 0,7 vteřiny

Rally v Sardinii byla mimořádně těsná. Ogier dojel druhý s mankem pouhých 0,7 vteřiny

V Sardinii již letní sezóna běží v plném proudu. Minulý víkend nicméně italský ostrov kromě výletníků mířících za místními tyrkysovými vodami hostil také posádky a realizační týmy svádějící lítý boj o čelní příčky (nejen) v seriálu WRC. Nejlépe zajel Neuville z Belgie. Jeho náskok na druhého Ogiera nicméně činil pouhopouhých sedm desetin vteřiny. A to je jeden z nejtěsnějších výsledků v historii šampionátu.

Ogier vedl. Pak ale přišel bezchybný finiš Belgičana

Francouz Sebastien Ogier je rally fenoménem posledních let. Mimořádně přesvědčivých výsledků nějaký čas dosahoval na Volkswagenu. A svoji vítěznou šňůru nepřeťal ani po přestupu do Fordu. V letošním ročníku nicméně našel velmi schopného vyzyvatele, kterým jel 29letý Belgičan Thierry Neuville. Bývalý jezdec Fordu, který dnes závodí za Hyundai, v Sardinii předvedl bezchybný výkon, který mu zabezpečil nejvyšší příčku na vítězné bedně. Druhý skončil právě Ogier. Francouz sice několikrát chyboval. I přesto ale za Belgičanem zaostal pouze o 0,7 vteřiny. Ještě začátkem posledního závodního dne přitom vedl o 3,9 sekundy.

Ogierovi chybí 27 bodů pro zisk titulu

Ogier měl na počátku sezóny opět našlápnuto na vítězství. Aktuálně je ale druhý se 122 body. První příčku okupuje Neuville se 149 body. Pro Ogiera a závodní tým Ford tu sice nejsou dobré zprávy. Dramatizace průběhu šampionátu ale rozhodně ocení fanoušci. Bude totiž bez pochyby na co se dívat. Dost možná již na konci července ve Finsku.

V cíli také dva Češi

Rozpálených sardinských šotolin se nelekli dva čeští závodníci Jan Kopecký a Martin Prokop. Oba závod dokončili, Kopecký s Fabiou R5 na krásném 8. místě a Prokop se starší Fiestou WRC na 11. příčce. Prokop se přitom do WRC vrátil po zhruba roční přestávce.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-06-11T10:58:12+00:00 13. června , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rally v Sardinii byla mimořádně těsná. Ogier dojel druhý s mankem pouhých 0,7 vteřiny