Z naprosto unikátního Fordu Fairlane Thunderbolt ve stavu vraku se během 10 měsíců stal nablýskaný drag speciál.

Z naprosto unikátního Fordu Fairlane Thunderbolt ve stavu vraku se během 10 měsíců stal nablýskaný drag speciál.

Za “barn finds” (barn = stodola, find = najít) se v USA považují zpravidla zubožená auta po mnohaletém odpočinku. Název často implikuje, že jde o auta vzácná či jiným způsobem výjimečná (např. kvůli slavnému předchozímu majiteli). V případě Fordu Fairlane Thunderbolt nalezeného před časem ve státě Georgia definice platí do posledního slovíčka. Jde o jeden ze sta speciálů pro drag racing, které Ford vyrobil v roce 1964. Bývalým majitelem byl navíc závodník a klíčová postava drag racingu, Phil Bonner.

1 ze 100

Ford Fairlane Thunderbolt byl unikátní automobil vyrobený ve 100kusé edici v roce 1964. Pod kapotou vozu, který byl založený na sériovém modelu Fairlane, hřímal sedmilitr řady Ford FE V8 používaný také v plnokrevné limuzíně Ford Galaxie. A aby toho nebylo málo, unikátní speciál byl přímo věnován důležité osobnosti světa drag racingu, Philu Bonnerovi, o čemž svědčí jeho jméno vyražené na motoru.

Nová podoba během 10 měsíců

Už jen výše uvedené dělá z vozu označeného jako Bonner Thunderbolt “barn find” hodný snad i hollywoodského zpracování. Unikátní ale byla i kompletní renovace, jejímž cílem bylo přetvořit vrak do dobového speciálu připraveného závodit. Udála se totiž během pouhých 10 měsíců. A jelikož byl její průběh detailně zdokumentován, mohou se nyní (nejen) nadšenci do amerických veteránů dlouze kochat.

 

Facebook diskuze

Napsal | 2018-05-04T10:47:50+00:00 28. května , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Z naprosto unikátního Fordu Fairlane Thunderbolt ve stavu vraku se během 10 měsíců stal nablýskaný drag speciál.