Ogier v Argentině dojel až čtvrtý. Boj mezi jezdci i konstruktéry se vyostřuje

Ogier v Argentině dojel až čtvrtý. Boj mezi jezdci i konstruktéry se vyostřuje

Sebastien Ogier je fenoménem současného rally závodění. Již několik let nenašel přemožitele. O jeho celkovém vítězství bylo často jasno i dvě kola před koncem šampionátu. Nicméně v Argentině mistr dojel až čtvrtý, čímž se podstatně dramatizuje průběh šampionátu. V celkovém součtu Ogier i jeho spolujezdec vedou s náskokem 10 bodů. V poháru konstruktérů nicméně bude muset polotovární M-Sport zabrat. K úspěšné obhajobě loňského titulu potřebuje smazat 15bodové manko.

Vzrušující sezóna před námi

M-Sport i posádky sedlající Fiestu WRC s motorem EcoBoost pod kapotou sice možná na letošní Argentinu nebudou spoléhat v nejlepším. Jejich drobné škobrtnutí u protinožců ale má i své výhody. Vzhledem k drtivé dominanci Ogiera v minulých sezónách se mezi fanoušky rally začínaly ozývat hlasy v tom smyslu, že je rally přestává bavit, protože dopředu ví, kdo zvítězí. Tak letos, zdá se, bude situace podstatně dramatičtější. V Argentině totiž bral zlato Tänak na Toyotě, stříbro a bronz si vyjeli Neuville a Sordo na Hyundai. Což znamená následující:

    • Ogier stále vede šampionát, nicméně náskok na druhého Neuvilla je pouze 10 bodů.
    • Tänak je s náskokem třetí.
    • V poháru konstruktérů patří Fordu aktuálně druhá příčka (129 bodů). První je Hyundai se 144 body. A třetí Toyota ztrácí na Ford jen kosmetických 5 bodů.

Úspěch v R5

V královské kategorii WRC to tentokrát Fordu na pódium nevyšlo. Radovat se ale pro změnu mohou Gus Greensmith a Pedro Heller závodící v nižší kategorii WRC 2. Na Fiestě R5 taktéž poháněné motorem EcoBoost zajeli skvělé výkony a vybojovali dvojité umístění na pódiu.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-05-09T10:22:34+00:00 5. května , 2018|Kategorie: Motorsport|Štítky: , , , , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ogier v Argentině dojel až čtvrtý. Boj mezi jezdci i konstruktéry se vyostřuje