Nová Fiesta od podzimu také ve verzi Van

Nová Fiesta od podzimu také ve verzi Van

Ford Fiesta možná zůstává malým automobilem. Co ale malé (vedle výbavy a bezpečnosti) rozhodně není, je výběr z jejích variant. K dostání je např. luxusní provedení Vignale. A nedávno na trh dorazila také outdoorová verze Active zvládající jízdu lehkým terénem. Pokud máte rádi ostřejší svezení, je k mání 200koňová Fiestu ST a nově také užitková Fiesta Van.

Jsem malý, ale šikovný

Fiesta Van má ambici stát se perfektním společníkem pro rozvoz zboží. Díky svým kompaktním rozměrům se skvěle hodí do města. Neztratí se ale ani na delších vzdálenostech. Auto pojme přibližně 1 metr krychlový nákladu s tím, že délka nákladu může být až 1,3 metru. Zatížit vůz můžete až půl tunou nákladu s tím, že nákladový prostor je oddělen přepážkou skládající se z kompozitu a sítě. Tvrdá pryžová podlaha, odolné boční stěny a čtveřice háčků pro upevnění náklady dávají jasně na vědomí, že tohle auto je postavené tak, aby pracovalo.

Užitkovost ne na úkor stylu

Ford Fiesta je elegán, za což se nestydí. Právě naopak. I navzdory vynikající praktičnosti Fiesty Van je možné vůz objednat také ve verzi Sport s mírně přepracovanou zádí i přídí, přepracovaným interiérem (a to včetně např. volantu či pedálů) a až 18palcovými koly z lehkých slitin. Prostě užitkáč, který z rutinního sobotního rozvozu pizzy udělá čirou radost.

Až 92 kW

O velice zajímavé dojezdové časy (nejen) pizzy k zákazníkům se  postarají, mimo jiné, také pružné motory. Vybírat lze ze dvou benzinových agregátů – 1,1l tříválec o výkonu 85 koní a 1,0l tříválec o výkonu 125 koní – a jedné nafty (1,5 TDCi) ve výkonových variantách 85 a 120 koní. A to jsou na kompaktní Fiestu krásná čísla.

Technologicky vyspělý pracant

Fiesta Van je možná pracant, rozhodně ale ne spartán. Vůz lze pořídit s multimediálním systémem SYNC 3 s osmipalcovou dotykovou obrazovku. A k dispozici bude i nespočet dalších technologiích usnadňujících a zpříjemňujících pobyt v silničním provozu – adaptivní tempomat, systém sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu, aktivní parkovací asistent a další.

Auto láká také na vynikající úroveň konektivity díky systému FordPass Connect. Systém, který debutuje ve Fiestě Van a také v Transitu Connect, umožní k autu připojit přes wi-fi až 10 zařízení, usnadní plánování tras s využitím aktuálních dopravních informací, dokáže pomocí aplikace upozornit na nutnost návštěvy servisu atd.

První exempláře Fiesty Van by k zákazníkům měly dorazit na podzim tohoto roku.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-05-09T10:23:28+00:00 1. května , 2018|Kategorie: Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová Fiesta od podzimu také ve verzi Van