Jako za mlada. Nový Ford Bronco by měl nabídnout vzhled á la Jeep Wrangler a skvělé schopnosti v terénu

Jako za mlada. Nový Ford Bronco by měl nabídnout vzhled á la Jeep Wrangler a skvělé schopnosti v terénu

A pak že off-roady vymírají. Pravda, automobilový svět v současnosti prožívá doslova záplavu SUV a cross-overů. Nicméně nový Ford Bronco, který by měl dorazit příští rok, jde proti trendu. Bude krásně hranatý a uspokojit by měl i náročné milovníky jízdy terénem.

Vzkříšení legendy

Bronco se poprvé představilo na autosalonech v roce 1966 coby malý off-road a vyrábělo se až do roku 1996, byť je tedy třeba říct, že od roku 1978 šlo spíše o SUV postavené na bázi řady F. Ford vzkříšení legendárního modelu avizoval již dříve. V automobilových kuloárech se nicméně mluvilo o tom, že se nástupce spíše poveze na vlně SUV. To zatím není zcela vyloučeno. Nicméně soudě podle teaseru, který Ford nedávno pustil do světa, bude nové Bronco hranaté ve stylu Jeepu Wrangler či dokonce Land Rover Defenderu.

Jedná se o předprodukční verzi, čili křivky se ještě mohou měnit. Podle několika dobře informovaných zdrojů by ale designérské zásahy neměly být příliš výrazné, což je neskutečně dobrá zpráva pro všechny milovníky (nejen) blbnutí v blátě či na sněhu. A co víc, v rámci modernizace a rozšíření produktového portfolia Ford plánuje představení dalšího, tentokrát malého, off-road modelu.

Hybridizace a downsizing

Bližší informace o modelu nemáme a podle všeho zatím není zcela jasno ani u Fordu. Ani Broncu se ale jistě nevyhnou dva silné trendyhybridizace a downsizing. Mezi léty 2020 a 2022 plánuje modrý ovál nasazení několika nových pohonných ústrojí a řešení, které využívají hybridní systémy a baterie. A je dost možné, že hybridní či dokonce plně elektrickou variantu nabídne i Bronco. Do konce roku 2019 by pak měl každý nový Ford disponovat 4G LTE konektivitou.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-04-25T14:08:38+00:00 22. dubna , 2018|Kategorie: Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jako za mlada. Nový Ford Bronco by měl nabídnout vzhled á la Jeep Wrangler a skvělé schopnosti v terénu