Floridské městečko Longwood ovládly tři stovky nablýskaných fordů

Floridské městečko Longwood ovládly tři stovky nablýskaných fordů

V chladnějších klimatických pásmech motoristická a veteránská sezóna začínají. Na teplé a slunné Floridě ale běží celoročně. 24. února se na příklad konal již 31. ročník přehlídky Mustang and Ford Roundup, v rámci něhož se do centra města Longwood sjelo asi 300 nablýskaných krasavců. Organizátorem byl Mid-Florida Mustang Club. Nikoho tak nepřekvapí, že hojně zastoupený mezi vystavovanými kusy byl právě legendární sporťák Mustang.

Vzrušující podívaná s charitativním podtextem

Řada účastníků pocházela z Floridy. Někteří (dost možná jara nedočkaví) fordisté ale dorazili i ze severnějších částí Spojených států. A když už se bavíme o počasí, v Longwoodu bylo i na místní poměry nádherně. Svítilo sluníčko a teploty hravě překonávaly dvacítku, což události dodávalo o to větší šmrnc. Dát svoji plechovou ratolest na odiv mohl každý vlastník vozu Ford. Registrace stála 25 dolarů s tím, že veškerý výtěžek putoval na účet místních charitativních organizací. První z nich byla Longwood Citizens on Patrol, která se stará se o bezpečnost města. Druhou byla Longwood Community Emergency Response Team, v podstatě místní studentský sbor dobrovolných hasičů. Diváci měli vstup zdarma.

Mustang na tisíc způsobů

Při akci bylo možné se pokochat, mimo jiné, plejádou Mustangů všech barev, roků výroby, modelových řad a karosářských variant. Většina z nich byly buď sériové verze, příp. verze jen lehce upravené. Bláznivých mustangovských kreací s výkonem přes 1000 koní apod. jsme se tak tentokrát příliš nenabažili. Rozhodně to ale nevadilo.

 

Facebook diskuze

Napsal | 2018-04-25T14:11:19+00:00 29. března , 2018|Kategorie: Veteráni|Štítky: , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Floridské městečko Longwood ovládly tři stovky nablýskaných fordů