Ford Mustang Bullitt zamíří k evropským zákazníkům. Výroba začne v červnu

Ford Mustang Bullitt zamíří k evropským zákazníkům. Výroba začne v červnu

Jednou z nejžhavějších novinek na fordovském stánku v rámci proběhnuvšího Ženevského autosalonu byl Ford Mustang Bullitt. Auto vzniklo k příležitosti 50. výročí ode dne, kdy na filmová plátna vstoupil slavný film Bullittův případ. Ano, ten film, ve kterém se při automobilové honičce Steve McQueen prohání ulicemi San Francisca za volantem Fordu Mustang. Skvělou zprávou pak je to, že Mustang Bullitt coby limitovaná edice zamíří i mezi evropské zákazníky.

Evropský debut s pompou

Modrý ovál nabízí svůj ikonický pony car v celé řadě limitovaných edicí. Nicméně řada z nich se nikdy nedostane přes velkou louži – minimálně tedy ne oficiální cestou. O Mustangu Bullitt, který svými designovými prvky odkazuje na McQueenův vůz z konce 60. let, to ale neplatí. Vůz, jehož globální premiéra proběhla v lednu v Detroitu, si odbyl svůj evropský debut nedávno v Ženevě, kde Ford potvrdil, že již v červnu tohoto roku zahájí výrobu vozu pro evropské zákazníky. Fordu Mustang Bullitt burácí pod kapotou osvědčený agregát 5,0 V8 s otevřeným sáním. Upravené jsou také škrticí klapky. Řídicí jednotka pochází z modelu Shelby Mustang GT350. Agregát disponuje výkonem 341 kW (464 k) a točivým momentem 529 N.m. O efektivní podřazování se postará funkce srovnávání otáček lidově označovaná jako meziplyn.

Dvojice laků odkazuje na filmovou předlohu

Zákazníci si mohou vybírat ze dvou tmavých odstínů karoserie. K dispozici je černá barva označená jako Shadow Black a pak tmavě zelená Dark Highland Green, což je barva legendárního filmového vozu. Unikátní na Mustangu Bullitt pak jsou také 19palcová kola z lehké slitiny či imitace víčka nádrže s emblémem Bullitt. Pokud nastoupíme do auta, 60. léta tu nepřipomíná pranic. Nechybí plně digitální přístrojový štít s 12palcovým LCD displejem. Sedí se na sportovních sedadlech Recaro. Barva švů v interiéru pak odráží zvolený odstín karoserie. Ke špičkovému jízdnímu zážitku přispěje také prémiový audiosystém B&O PLAY. Ten čítá celkem 12 reproduktorů a disponuje výkonem 1000 wattů.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-03-20T09:38:29+00:00 2. března , 2018|Kategorie: Bezpečnost, Blog FordShop, Motorsport, Nezařazené, Technologie, Zpravodajství|Štítky: , , , , , , |Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ford Mustang Bullitt zamíří k evropským zákazníkům. Výroba začne v červnu