Fordu se začátek sezóny ve WRC vydařil. Ogier bral v Monte Carlu zlato

Fordu se začátek sezóny ve WRC vydařil. Ogier bral v Monte Carlu zlato

Pravou nohou do nové sezóny WRC vstoupil M-Sport, polotovární závodní tým Fordu. Sébastien Ogier s navigátorem Ingrassiou se v horách u Azurového pobřeží blýskli mimořádně přesvědčivým výkonem a Monte Carlo vyhráli stylem start cíl. Na stupně vítězů se postavili ještě Tänak a Latvala. Do první desítky se vešlo i české duo Kopecký – Dresler závodící v rámci WRC2 za Škodu.

Náročné podmínky

Rally Monte Carlo je typické svými rozmary počasí. Jezdí se totiž v zimě a v horách. I v rámci jedné erzety se tak jezdci musejí běžně vypořádat i se třemi nebo čtyřmi typy povrchu – sníh, led, asfalt, štěrk apod. Mimořádně důležitý je tak výběr správného obutí. Vítězný Ogier se po závodě nechal slyšet, že snad nikdy před tím pro něj nebyla volba správných pneumatik náročnější. Navzdory všem výzvám ale Ogier zaznamenal pátý triumf na Monte Carlu v řadě, byť první vítězství zde vybojoval ještě v barvách Volkswagenu.

Přesvědčivý výkon i přes drobná zaváhání

Chybovat je lidské a i hvězdný Ogier je jenom člověk. Klíčové pro výsledek závodu nicméně bylo, že se Francouz vyvaroval vážnějších “bot”. Na rozdíl třeba o Neuvilla, který sice zajel nejlepší čas ve dvou ze čtyř zkoušek v rámci závěrečné etapy. Bylo to ale až po tom, co ve čtvrtek se svou hyundají zavítal mimo trať. Celkově tak Belgičan bral páté místo. Čtvrtý proťal cílovou pásku Meeke.

Nesehrané duo Bouffier-Panseri předvedlo sehraný výkon

Štěstí v Monte Carlu stálo i nestalo při Bryanu Bouffierovi, který taktéž závodí za M-Sport. Ogierovu krajanovi se totiž jen několik hodin před závodem zranil navigátor Xavier Panseri. Krizová situace si vyžádala krizové řešení. Na navigátorské křeslo se tak posadil Jerome Degout, který se sotva stihl vrátit z Dakaru, kde vybojoval šesté místo. Dvojice měla na sladění se jen několik málo hodin. Podařilo se jí to ale náramně. Závod absolvovali bez větších zaváhání na celkovém osmém místě.

Za pár dní sněžná rally ve Švédsku

Seriál WRC se již za pár dní přesune do Skandinávie. Minulý rok zde při napínavém závodě řídil nejpřesvědčivěji Latvala. Druhý skončil Tänak a třetí Ogier. A úchvatnou podívanou bezesporu nabídne i letošní ročník. Švédská krajina se navíc těší z bohaté sněhové nadílky a teplot kolem -10 stupňů, které mají podle průběžných předpovědí vydržet.

Facebook diskuze

Napsat komentář