Poblíž Barcelony proběhl závod osmi aut z dílny Ford Performance. Na jedné dráze si to rozdaly Ford F-150 Raptor, Mustang GT anebo třeba závodní Ford GT

Poblíž Barcelony proběhl závod osmi aut z dílny Ford Performance. Na jedné dráze si to rozdaly Ford F-150 Raptor, Mustang GT anebo třeba závodní Ford GT

Sportovní divize modrého oválu, Ford Performance, nedávno zorganizovala nevšední exhibici svých vozů. Na okruh Motorland nacházející se poblíž Barcelony vyslala flotilu osmi svých vozů, které si to spolu v bratrovražedném stylu rozdaly. A nešlo o žádný přebor. Za volant si sedli profesionální automobiloví závodníci z Ford Chip Ganassi Racing Team.

Start v intervalech

Říkáte si, že je nesmysl, aby spolu závodily Fiesta ST a Ford GT? Jistě, za standardních podmínek by si řidič Fiesty ST proti tomu nejlepšímu, co Ford ve své více než stoleté historii vytvořil, ani neškrtl. Ovšem organizátoři nevšedního závodu přišli se zajímavým zlepšovákem. Vozy nechali startovat v intervalech tak, aby papírově pomalejší auto mělo nad ostatními určitý náskok. Pořadí při startu bylo na základě specifikací jednotlivých vozů následující:

Tak schválně, kdo si myslíte, že závod na 5 345 kilometrů dlouhém okruhu vyhrál?

Za volantem hvězdný Ford Chip Ganassi Racing Team

Závod má vypovídající hodnotu, jelikož za volant zástupci Ford Performance posadili profesionální závodníky z týmu Ford Chip Ganassi Racing Team. Konkrétně jimi byli Andy Priaulx, Harry Tincknell, Olivier Pla a Stefan Mücke z šampionátu World Endurance Championship a dále Dirk Müller, Joey Hand, Richard Westbrook a Ryan Briscoe z IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Facebook diskuze

Napsat komentář