Norský taxikář jezdí s Focusem RS

Norský taxikář jezdí s Focusem RS

Je krásné splnit si svůj sen. Ne každému se to ale podaří. Jistý Evald Jåstad z Norska ale patří mezi ty šťastnější z nás. Otec dvou dětí z norského městečka Oddy se živí jako taxikář a coby pracovní nástroj si před rokem a půl koupil Focus RS.

Trendu navzdory

Norsko je zemí, která masivně podporuje elektromobily. To ale nezastavilo taxikářského nadšence Jåstada. Ten si před rokem a půl, jak sám říká, splnil sen. Křivolaké okrsky kolem městečka Oddy na jihu Norska brázdí v nadupaném Focusu RS s výkonem 350 koní. Nevšedního přepravce si všimli dokonce i u Fordu a rozhodli se o něm přímo v Norsku natočit video. Velice lidsky pojatou exkurzi do běžného pracovního dne i do intimnějších chvil s rodinou doplňují úchvatné scenérie z drsné skandinávské přírody. Třešničkou na dortu je pak průbojný zvuk 350koňového agregátu pod kapotou.

Jåstad ve svém libovém taxíku přepravuje místní včetně důchodců a turisty. Vozí v něm ale každý den také svého malého synka, který, jak je vidět na videu, vášeň pro rychlou jízdu podělil po otci. Otci totiž neustále v norštině říká, aby přidal plyn.

127 tisíc kilometrů za rok a půl

Evald Jåstad je patrně nejslavnější taxikář v Norsku a dost možná jeden z nejslavnějších na světě. A je také dosti vytížený. O tom, že se u něj dveře netrhnou, svědčí nájezd přes 127 000 kilometrů za rok a půl. A to je úctyhodné číslo, vezmeme-li v potaz, že velká většina těchto kilometrů je jistojistě “natočena” na úzkých okrskách kolem městečka Odda.

Facebook diskuze

Napsat komentář