Není nosorožec jako nosorožec. Ten, který na podvozku Fordu F-450 postavila USSV, má 4,5 tuny a vypadá, jako by byl pancéřovaný

Není nosorožec jako nosorožec. Ten, který na podvozku Fordu F-450 postavila USSV, má 4,5 tuny a vypadá, jako by byl pancéřovaný

Rhino GX představuje jednu z testosteronem nabitých kreací americké firmy U.S. Speciality Vehicles (USSV). Jde o vůz postavený na podvozku Fordu řady F, jehož vzhled silně připomíná vizáž amerických obrněných speciálů. Rhino GX nicméně skutečný pancíř nemá. Naopak uvnitř nabízí pořádnou dávku luxusu a pohodlí.

Klame tělem

Rhino GX na army look pouze láká. Realita je ale taková, že pancířem nedisponuje. Minimálně tedy ne prozatím. Na co naopak láká, je mimořádně pohodlně a luxusně zpracovaný interiér. V něm na první pohled zaujmou velikánské kožené sedačky a hlavně 40palcová obrazovka zavěšená na přepážce mezi předními a zadními sedadly. Takže kdo by uvnitř čekal radiokomunikační či třeba protichemickou výbavu, má smůlu. Naopak na sledování nových dílů Války o trůny je Rhino GX ideální volbou.

Pod kapotou nafta i benzín

S Fordem Super Duty sdílí 4,5tunový nosorožec také pohonné jednotky. To znamená, že pod kapotou najdeme léty prověřený vznětový osmiválec Power Stroke, případně benzínový desetiválec. Kolik budou muset uhrančivé automobilové kreace chtiví zájemci vytáhnout z kapsy, se neví. Cena oficiálně stanovena nebyla. Jisté je pouze to, že se bude auto dodávat na zakázku a oproti 25% záloze. Zájemci mimo USA pak budou muset na dřevo složit polovinu ceny.

Facebook diskuze

Napsal | 2018-02-28T21:39:15+00:00 10. ledna , 2018|Kategorie: Technologie, Vše|Štítky: , , , , , |0 komentářů

Napsat komentář