Letošní autosalon ve Frankfurt znamenal evropskou premiéru několika vozů Ford

Letošní autosalon ve Frankfurt znamenal evropskou premiéru několika vozů Ford

Frankfurt se před pár dny proměnil v město zaslíbené fanouškům aut. Nechyběl samozřejmě ani Ford, který v Německu oficiálně Evropanům představil nový sportovní Mustang, SUV EcoSport, velkoprostorový vůz Tourneo Custom či pick-up Ranger ve verzi Black Edition. Třešničkou na pomyslném dortu pak byl Ford GT ’67 Heritage v červenobílém provedení odkazujícím na Ford GT40 Mark IV, legendární “gétéčko”, které triumfovalo v Le Mans v roce 1967.

Ještě atraktivnější a výkonnější Mustang

Stálicí, která neztrácí lesk, je v produktovém portfoliu Ford již přes půl století model Mustang. Kontury faceliftovaného “oře” sice známe již od zimy. Oficiálně jej nám však na starém kontinentě modrý ovál představil až před pár dny ve Frankfurtu. Vůz působí ještě agresivněji a průbojněji, k čemuž přispívá zejména přepracovaná záď a příď. Novou podobu mají nárazníky, kapota, maska chladiče, i LED světlomety. V zadní části pak zaujme zkušené oko mírně upravený nárazník a tvar světel. Novinkou je také sytě oranžový lak s označením Orange Fury. Po technické stránce pak auto ještě zesílilo – osmiválec je točivější než dříve, spotřeba však šla mírně dolů.

https://www.youtube.com/watch?v=kBfXCvxPuU8

Malý, velký EcoSport zamíří i na český trh

EcoSport je prodejním trhákem v Latinské Americe a velké popularitě se těší i v řadě asijských zemí. Na evropském trhu nicméně modrý ovál s prodejními výsledky tohoto malého SUV spokojený není, a to i přes to, že se meziročně zvýšil odbyt o 40 % a od uvedení na trh v roce 2014 se jej prodalo 150 000 kusů. Ford proto EcoSport přepracoval tak, aby nabízel ještě více všestrannosti, elegantnější vzhled a vyspělé technologie. Výroba vozů pro evropský trh – prodávat se budou i v ČR – se navíc přesune z Indie do rumunské Craiovy, kde na montážních linkách EcoSport vystřídá končící B-MAX.

Tourneo Custom – stylovost a prostor nejdou proti sobě

Nové Tourneo Custom nabízí velkorysý prostor pro 8-9 osob. V přední části vozu hraje prim chromovaná maska doplněná pěticí lamel. Hravým dojmem pak působí přední nárazník, který jako by z oka vypadl osobnímu autu či SUV. Světlomety jsou pak užší a působí až neuvěřitelně přirozeně a “neužitkově”. Prostě dodávka, která přestává být dodávkou.

U nejvyšší výbavové úrovně Titanium X se můžeme těšit např. na kožené čalounění, SYNC 3 se satelitní navigací, parkovací kameru nebo xenonové světlomety. Po sportovnější jízdě prahnoucí fanoušci vozu Tourneo Custom pak mohou volit výbavu Sport, v rámci níž dostanou např. dva pruhy na kapotě či unikátní 17palcová kola z lehkých slitin.

Ford Ranger v černém kabátě

Oficálně byl ve Frankfurtu představen také osvědčený pick-up Ranger, resp. jeho černé provedení označené Black Edition. Černé jsou i prvky, které mívají tradičně chromovaný vzhled (např. mřížka chladiče). Ranger, nejprodávanější pick-up na tradičních evropských trzích za poslední rok (23100 kusů), je oceňován všemi, kteří potřebují odolnost a průchodnost terénem, případně jim dělají radost jeho nekompromisní křivky. Black Edition bude zároveň limitovanou edicí. Vyrobí se jej pouze 2500 kusů.

https://www.youtube.com/watch?v=JrhCnz0AZwM

Zlatý hřeb: Ford GT ’67 Heritage

Příslovečnou třešničkou na forďáckém dortu byl model GT ’67 Heritage, který přesně před 50 lety triumfoval na 24hodinovce v Le Mans. Vůz kombinuje karoserii v červeném odstínu Race s bílými pruhy a sadou karbonových dílů s viditelnou strukturou uhlíkových vláken. Na kapotě a dveřích se objevuje grafika s motivem startovního čísla 1 v bílé barvě Frozen.

Dvacetipalcová jednodílná kovaná kola mají matně stříbřitou povrchovou úpravu a černé centrální matice. Vzhled vozu dotvářejí červené brzdiče a stříbrné kryty vnějších zpětných zrcátek. Sedadla z uhlíkového kompozitu jsou čalouněna kůží s červenými švy. Stejná kombinace byla uplatněna rovněž na volantu. Řadicí „pádla“ pod volantem jsou šedě eloxovaná a dekorační prvky na palubní desce, dveřích a konstrukci sedadel mají tmavý kovový odstín.

Facebook diskuze

Napsat komentář