Ken Block se vydal do Utahu. Výsledkem je 5minutové video plné šílených kousků za volantem Fordu Fiesta RX 43

Ken Block se vydal do Utahu. Výsledkem je 5minutové video plné šílených kousků za volantem Fordu Fiesta RX 43

Milovníkům automobilových skopičinek netřeba Kena Blocka představovat. Kalifornského výtečníka milujícího kvílení pneumatik známe např. ze série videí Gymkhana. V těch lítá s upravenými či závodními vozy dveřmi napřed a celkově tak nabízí podívanou, ze které musí být všichni instruktoři autoškoly a milovníci defenzivní jízdy zralí na notnou dávku léčiv ze skupiny sedativ. Tentokrát však Block pověsil gumování na pověstný hřebíček a jal se čechrat písečné duny v Utahu. Výsledkem je strhující 5minutové video pojmenované Terrakhana.

Silnici vyměnil za terén

Není to poprvé, co dal Block sbohem a šáteček pálení gum na asfaltu. Možná si ještě pamatujete na jeho radovánky na zasněžených pláních ve státě Utah, které tropil zpoza volantu Fordu F-150. Do Utahu se vrátil i toto léto, aby zde natočil stylový pětiminutový spot pojmenovaný Terrakhana. Název si patrně nevybral náhodou. “Terra” je latinsky “země”, což přesně odpovídá obsahu videa. Na tom se místo doutnajících pneumatik můžeme kochat dech beroucími scenériemi plání v Utahu.

Ve druhé hlavní roli – 650koňová Fiesta RX 43

Vířit písek obrovitých dun v teplotách kolem 40 °C ve stínu se Block vydal za volantem speciálně upravené Fiesty RX 43. Auto, na jehož výrobě se podílel britský M-Sport, se pyšní šesti a půl stovkami koňských sil přenášených na všechna kola. Díky celé řadě dalších vychytávek má pak člověk pocit, jak kdyby při natáčení tak trochu přestaly platit fyzikální zákony.

Režie klipu se ujal kdo jiný než Brian Scotto, který se podílel na většině videí ze série Gymkhana.

Facebook diskuze

Napsat komentář