Valentino Rossi se vrhl na přestavbu užitkových vozů Ford

Valentino Rossi se vrhl na přestavbu užitkových vozů Ford

Valentino Rossi, italský fenomén moto GP, se prostřednictvím své značky VR46 vrhl na přestavbu užitkových vozů Ford – konkrétně modelů Ranger a Transit Custom. Vozy VR46 vynikají hravostí až agresivitou podtrženou, mimo jiné, kontrastem žluté a černé barvy. Jak Ranger tak Transit Custom bude k dispozici ve velmi omezené edice 460 kusů od každého.

Rošťák za řidítky i volantem

Rossi je sice živoucí legendou ve světě závodních motorek. S auty a dokonce i závoděním v nich však má taktéž nemalé zkušenosti. Pravidelně totiž už několik let usedá za volant Fordu Fiesta WRC. A že mu to jde vskutku bravurně, můžete posoudit sami v přiloženém videu

Užitkové vozy dostanou nebývalý šmrnc

Proč si k úpravám vybral Rossi zrovna dvojici užitkových fordů a ne třeba Mustang či Focus RS, je asi otázka spíše na něj. Každopádně ale můžeme s klidným srdcem říct, že se mu Ranger VR46 i Transit Custom VR46 mimořádně povedly.

Základem pro první jmenovaný je běžný Ford Ranger Double Cab s výbavou Limited, jehož všechna čtyři kola roztáčí agregát 3.2 TDCi o výkonu 147 kW (200 k). Samotná pohonná jednotka zůstává beze změny. Exteriér vozu však od běžného Rangera rozeznáme velice snadno. Nechybí mocně vyhlížející nárazníky, prahy i blatníky a samozřejmě ochranný rám.

Ranger VR46 disponuje dále vyšší světlou výškou, díky které jej nerozhodí ani těžký terén. Vůz stojí na 18palcových kolech obutých do terénních pneumatik. 

Transit Custom VR46 – atraktivní ostrá dodávka

Rukopis úpravce je u obou vozů takřka totožný. I u Transitu Custom se můžeme těšit na přepracovanou fazónu (upravené nárazníky, prahy, spoiler atd.). Na rozdíl od pick-upu se ale zde světlá výška naopak snížila, a to pomocí pružin od renomovaného výrobce Eibach.

Oba vozy jsou bohatě zdobeny žlutými logy VR46 šikovně kontrastujícími s černým lakem. O zvukomalebnější projev jinak nezměněného motoru – 2.0 TDCi o výkonu 125 kW (170 k) – se pak stará sportovní nerezový výfuk. Interiéru dominuje kožené čalounění.

[nggallery id=168]

Facebook diskuze

Napsat komentář