Ken Block oznámil projekt Climbkhana. Se svým 1400koňovým monstrem se vydá do hor

Ken Block oznámil projekt Climbkhana. Se svým 1400koňovým monstrem se vydá do hor

Kena Blocka netřeba fanouškům skopičinek za volantem dlouze představovat. Kalifornského výtečníka milujícího kvílení pneumatik známe např. ze série videí Gymkhana. V těch lítá s upravenými či závodními vozy dveřmi napřed a celkově tak nabízí podívanou, ze které musí být všichni instruktoři autoškoly zralí na prášek a tři panáky k tomu. Až do teď blbnul Block většinou jen v přístavech, letištích a na okruzích. V novém díle Gymkhany, kterou označuje jako Climbkhana, se však vydá do hor. A o romantickou projížďku křivolakými silničkami při západu slunce rozhodně nepůjde.

Block zamíří do kopců

Šouman dá v Climbkhaně sbohem a šáteček opuštěným továrnám, závodním okruhům, přístavům, letištím a podobně a naopak zamíří do hor. A troškařit při tom nebude. Pálit gumy se totiž budou na úbočí nejvyššího vrcholu v americkém státě Colorado, Pikes Peak.

No a aby toho náhodou nebylo málo, k nespočtu ostrých zatáček Block ještě přidá pár dalších šikan. Asi aby se nenudili ani ti nejotrlejší diváci.

Premiéra až v létě

Mírně negativní zprávou je, že premiéra Climbkhany bude až v létě příští roku. Zkrátit čekání na ni si ale můžete třeba při sledování krátkého traileru, který na svém facebookovém profilu zveřejnila společnost Toyo Tires – jeden z předních výrobců pneumatik a také Blockův sponzor, bez kterého by asi show nevznikla. Přiznejme si totiž, že při jízdě stylem čím více dýmu a kvílení tím lépe (Block to asi ani jinak neumí) se budou pneumatiky odepisovat asi jako papírové kapesníky.

Za volantem 1400koňového monstra

Block se do Colorada vydá se svojí novou hračkou – přepracovaným Mustangem spalujícím metanol s nejvyšším výkonem 1400 koní. Ten obouvá 18palcové pneumatiky Toyo Proxes R888R. Režírovat celou podívanou bude Jeff Zwart, který na Pikes Peak několikrát sám velmi úspěšně závodil a coby režisér se proslavil řadou reklamních videí pro značku Porsche.

[nggallery id=160]

Facebook diskuze

Napsat komentář