M-Sport si pohrál s Fordem Ranger. Výsledkem je F-150 Raptor v konfekční velikosti

M-Sport si pohrál s Fordem Ranger. Výsledkem je F-150 Raptor v konfekční velikosti

Britskou společnost M-Sport znají především fanouškové sportovních vozů Ford, na jejichž přestavbu se zaměřuje. Z dílny firmy z velké části pochází celý zástup závodních Fiest od královské RS WRC až po nižší kategorie jako R5, R2, R1, S2000 atd. Tentokrát si ale vzali “emsporťáci” na paškál poněkud neobvyklé náčiní – užitkový Ford Ranger. Výsledkem je pick-up se vzezřením slavného Fordu F-150 Raptor, byť v mírně konfekčnější velikosti.

Změny se děly hlavně na karoserii a podvozku

Základem vozidla označovaného jako M-Sport Ranger je klasický Ford Ranger 4×4 Double Cab poháněný pětiválcem 3,2 TDCi o výkonu 147 kW a točivém momentu 470 N.m. S pohonnou jednotkou si však úpravci nepohrávali. Změnám dostál hlavně podvozek a karoserie. Nový je výrazný přední nárazník s přídavnými středovými světly, jehož horní lišta pokrývá i spodní část kapoty. Zaujmou také výrazně rozšířené blatníky a ochranné rámy. Na zádi vozu hraje taktéž prim nárazník doplněný o spojler.

Vyšší o 44 mm

Oproti běžnému Rangeru je ten upravený o 44 milimetrů vyšší. Pod motor pak M-Sport nasadil silný ochranný plech. Dále došlo k přečalounění interiéru a sedadel, které by neudělaly ostudu ani ve vozech jako Range Rover či Mercedes ML. Tedy autech s cenovkou rovnou trojnásobku základního modelu, ze kterého vychází M-Sport Ranger.

Vůz nicméně není nafintěným městským švihákem, o čemž svědčí i výkonná (a elegantně řešená) světelná lampa na střeše, která jako by z oka vypadla nějakému tomu expedičnímu speciálu.

Auto by se mělo běžně prodávat ve vybraných dealerstvích Ford. Cena zatím stanovená nebyla.

Facebook diskuze

Napsat komentář