Nový Ford GT: Poptávka převyšuje nabídku o téměř 3000 %. Většina žadatelů bude mít smůlu

Nový Ford GT: Poptávka převyšuje nabídku o téměř 3000 %. Většina žadatelů bude mít smůlu

Zdá se to být těžko uvěřitelné, ale u některých skutečně unikátních věcí je naditost bankovního konta podmínkou nezbytnou, nikoli však dostačující. Příkladem může být nový supersport GT od Fordu. Modrý ovál jej vyrobí pouze 500 kusů. Počet žadatelů přitom už nyní dosahuje zhruba 8000. A to ještě zbývají téměř 2 týdny do 12. května, kdy automobilka žádosti přijímat přestane.

Ford GT: horké zboží

Cenovka nového supersportu GT je výše než třeba u Lamborghini Aventadoru či Ferrari F12. A to i přesto, že poslední dva jmenované pohánějí mamutí dvanáctiválce o výkonu 700, resp. 744 koní, zatímco GT má pod kapotou “pouze” EcoBoost o šesti válcích. I přesto je ale o Ford GT enormní zájem. Poptávka už nyní výrazně převyšuje nabídku, když na avizovaných pouhých 500 kusů připadá téměř 8000 žádostí. Ano, pokud se chcete stát hrdým majitelem toho nejlepšího, co kdy modrý ovál vytvořil, musíte podat online žádost.

Přednost dostanou zájemci, kteří chtějí auto skutečně řídit. Nikoliv spekulanti

Vzhledem k tomu, o jak exkluzivní zboží se jedná, je více než pravděpodobné, že cena ojetého Fordu GT přinejmenším neklesne. To samozřejmě láká řadu spekulantů, kteří by si rádi přivydělali koupí a následným prodejem vozu neúspěšným žadatelům. Ford se však vyjádřil v tom smyslu, že chce při výběrovém procesu dávat přednost těm, kteří s autem chtějí skutečně jezdit a pečovat o něj. Jakým způsobem tyto dvě kategorie zájemců rozliší je ale samozřejmě otázka. V médiích problesklo, že by mělo hrát výrazně ve prospěch to, že už dotyčný jeden Ford GT vlastní. Tak uvidíme.

[nggallery id=109]

Facebook diskuze

Napsat komentář