Ford Explorer v úpravě BraunAbility MXV: jediné SUV na světě uzpůsobené pro transport vozíčkářů

Ford Explorer v úpravě BraunAbility MXV: jediné SUV na světě uzpůsobené pro transport vozíčkářů

Vozíčkáři se den co den musí vyrovnávat s celou řadou omezení. BraunAbility speciálně pro ně vyvinul unikátní přestavbu vozu Ford Explorer. Výsledkem je vozidlo určené speciálně pro osoby na invalidním vozíku, s plnohodnotnou sérií funkcí pro samostatný a pohodlný přesun vozíčkářů na delší vzdálenosti. Dlužno dodat, že žádná jiná podobná sériová úprava neexistuje.

BraunAbility a Ford dali ruce dohromady

Společnost BraunAbility patří k světovým leaderům v oblasti přestaveb vozidel pro potřeby osob na invalidním vozíku. Dále vyrábí např. speciální výtahy, pojezdy apod. Známá je také tím, že se ve svých výrobcích snaží umně kombinovat praktičnost a robustnost s líbivým a stylovým designem. A to se jí povedlo např. u vozu označovaného jako BraunAbility MXV, což je v podstatě přestavěný Ford Explorer se speciální plošinou pro vjezd a výjezd invalidního vozíku. Jedná se zároveň a jediné sériově vyráběné SUV na světě v takovéto podobě.

Každý má právo poznat nepoznané

“Ford Explorer byl vždy autem do nepohody, se kterým se člověk dostal i tam, kde jiné vozy tápají. A přestavba od BraunAbility tuto vizi jen posouvá o úroveň výše,” tvrdí Omar Odeh, šéf Fordu pro marketingové záležitosti. Ptáte se, co odlišuje vůz BraunAbility MXV od běžného Exploreru? Jsou to:

  • patentované posuvné dveře
  • odnímatelné dveře řidiče a spolujezdce
  • elektricky poháněná a osvětlená nájezdová rampa zabudovaná do podlahy
  • posuvná řadicí páka
  • přepracovaný design předních sedadel pro více prostoru
  • klíč od vozu, který ovládá jak auto tak plošinu

Vozíčkář jako řidič i spolujezdec

BraunAbility MXV má interiér uzpůsobený tak, aby zde bylo co nejvíce prostoru pro snadný pohyb invalidního vozíku. Velkou výhodou přestavby je také to, že vozíčkářům umožňuje nejen komfortně nastoupit a vystoupit (a vést se jako spolujezdec), ale také auto přímo řídit, a to bez nutnosti opustit invalidní vozík.

Ford Explorer coby ztělesnění svobody a volnosti

Obrovská popularita modelu Explorer hraničící s ikoničností vychází z vize, která stála u jeho vzniku v roce 1990. Auto bylo navrženo tak, aby si jeho majitelé mohli plnými doušky užívat svobody a volnosti. BraunAbility pak tuto možnost dodá i těm z nás, pro které by jinak byla nedosažitelná.

Jízdní vlastnosti hodné Fordu

Pod kapotou se samozřejmě nic nemění. Kola roztáčí agilní a úsporný šestiválec EcoBoost o objemu 3,5 litru a i u MXV platí, že za něj můžete zapřáhnout až 2,5t přívěs. Společnost BraunAbility sice zastoupení v ČR nemá, v případě zájmu je ale možné upravený vůz dovést neoficiální cestou. Ostatně stejně tak jako Ford Explorer.

[nggallery id=141]

Facebook diskuze

Napsat komentář