Petter Solberg ve Švédsku mezi historiky opět nepřemožen. Příští rok ale možná osedlá vůz WRC

Petter Solberg ve Švédsku mezi historiky opět nepřemožen. Příští rok ale možná osedlá vůz WRC

Tak jako minulý rok nenašel ani letos Nor Petter Solberg na Švédské rally přemožitele mezi jezdci na historických vozech. Navigován svou ženou Pernillou zajel Solberg se stařičkým Escortem druhé generace téměř o minutu lepší čas než druhý Radstroem s Volvem řady 200. Dařilo se ale i jeho bratrovi Henningovi. Ten se v rámci WRC blýskl solidním sedmým místem.

Manželé Solbergovi si spolu velmi dobře rozumí. Alespoň tedy při závodění

Jak sám Solberg občas poznamenává, je tak trochu zvláštním manželem. Na rozdíl od jiných mužů totiž svoji ženu místo pozvání na večeři posadí do závodního auta. Ovšem zdá se, že ví, proč to dělá. Závodnický pár totiž opět zvítězil mezi historickými vozy s téměř minutovým náskokem na druhého Radstroema. Jestli pojedou i příští rok, je však ve hvězdách. Petter se totiž prořekl, že by rád v reakci na úspěch svého bratra Henninga příští rok znovu okusil závodění v nejvyšší kategorii WRC.

Petter Solberg již nějakou dobu ve WRC voze neseděl. Jak ale ukázal jeho bratr Henning, taková absence nemusí představovat problém

Zda Petter pojede příští Švédsko ve WRC voze, je zatím těžké odhadovat. Jedním z relativních argumentů proti může být fakt, že v něm již nějakou tu dobu neseděl. Ovšem to jeho bratr Henning také ne. A i přesto se mu podařilo letos zajet velmi slušné sedmé místo.

Známá posádka Solberg-Mills se představí na Rally Finnskog v Norsku již tento víkend

Částečným vzkříšením projde závodnické duo Solberg-Mills tento víkend na norské Rally Finnskog. Petter zde osedlá svůj Citroen C4 WRC, se kterým mimochodem před třemi lety získal bronz v rámci MS. Třebaže není Finnskog součástí MS světa, objeví se zde řada vozů nejvyšší kategorie WRC.

Bratři Solbergové znají Rally Finnskog velmi dobře

Petter Rally Finnskog vyhrál jednou, a to již v roce 1998. Bilance jeho bratra Henninga je ale doslova luxusní. Vyhrál všechny ročníky 1999 až 2003 s výjimkou 2001. Tehdy bral zlato Bruno Arntsen. Bratři Solbergové tak svá jména do análů tohoto motoristického podniku vyryli dosti výrazně.

Zdroj foto: rallysweden.com

Facebook diskuze

Napsat komentář